Wielki Finał mistrzostw Barista of The Year 2024

Wielki Finał mistrzostw Barista of The Year 2024

Green Caffè Nero zaprasza na Wielki Finał mistrzostw Barista of The Year 2024

Wielki Finał mistrzostw Barista of The Year 2024 odbędzie się już 23 czerwca o 13:00 w warszawskiej kawiarni Green Caffè Nero na ul. Konstruktorskiej 11. Wstęp na event jest darmowy, a na kibicujących gości czeka towarzyszący wydarzeniu piknik oraz liczne atrakcje – m.in. kawa od Mistrzów, lemoniada, przekąski i strefa aktywności dla najmłodszych.

Mistrzowska kawa, wielkie emocje i zacięta rywalizacja – między innymi właśnie tego można spodziewać się w niedzielę, podczas Wielkiego Finału mistrzostw Green Caffè Nero Barista of The Year 2024. W pojedynku zmierzy się 10 najlepszych baristów, którzy pokonali swoich rywali w rozgrywkach regionalnych. Marka zachęca warszawiaków do udziału w wydarzeniu, kibicowania swoim faworytom oraz skorzystania z licznych atrakcji.

Mistrzostwa Barista of The Year organizowane przez sieć Green Caffè Nero po raz pierwszy odbyły się w Polsce w 2011 roku. Ich formuła opiera się na rywalizacji
najlepszych baristów w sztuce Latte Art, czyli zdobienia espresso spienionym mlekiem. Uczestnicy tegorocznej edycji konkurowali ze sobą w kategoriach Junior i Senior podczas Mistrzostw Kawiarni, a z kolei najlepsi z nich zmierzyli się w Mistrzostwach Regionu. Dziesięciu Mistrzów Regionów już niebawem spotka się w Wielkim Finale, aby powalczyć o tytuł Barista of The Year oraz możliwość reprezentowania Polski na zawodach International Barista of The Year w Londynie.

Polscy bariści międzynarodowymi mistrzami

Mistrz Polski wyłoniony podczas nadchodzących zawodów stanie do walki z przedstawicielami grupy Caffè Nero z całego świata w mistrzostwach International
Barista of The Year 2024. Podczas zawodów będzie miał okazję zaprezentować swoje umiejętności i pasję do pracy w licznych konkurencjach.

Ostatnie międzynarodowe zmagania przyniosły polskiej reprezentacji dwukrotne mistrzostwo. W 2022 roku tytuł International Barista of The Year należał do Szymona Sowy, zastępcy Kierownika Kawiarni Karmelicka Kraków, a w 2023 roku do Agaty Róg,
Kierowniczki Kawiarni Galerii Mokotów. Mistrzyni w ubiegłym roku pokonała rywali w przygotowaniu perfekcyjnego espresso, zbalansowanego cortado oraz autorskiego drinka na bazie kawy.

Szczegółowe informacje znajdują się także na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1389854511721493


Przeczytaj też:

Muzeum Narodowe w Warszawie
Muzea za darmo – klik
Wydarzeni w weekend – klik
Wydarzenia w Warszawie w tym miesiącu – klik