Wielkanocne wsparcie dla rannych podczas wojny na Ukrainie – Po Sztukę do Cepelii

wytawa kolektyw stus cepelia

„Cepelia” ponownie otwiera swoje drzwi. W dniach 18 kwietnia – 7 maja w budynku przy ulicy Chmielnej 8 odbędą się wystawy artystyczne oraz licytacje na rzecz Ukrainy. Młodzież z Białorusi, Ukrainy i Polski zbiera w ten sposób fundusze na zakup profesjonalnych opasek uciskowych, ratujących życie.

Fundacja Ceramiki Polskiej XX Wieku, Kolektyw STUS oraz Kawiarnia Stara Lodziarnia zapraszają na cykl wydarzeń „Po Sztukę do „Cepelii”. Projekt to wsparcie Wielkanocne dla Ukrainy, w ramach którego odbędą się wystawy, aukcje charytatywne oraz wydarzenia specjalne. Podczas licytacji zakupić będzie można dzieła sztuki i zabytkowe meble z budynku dawnej „Cepelii”, a cały dochód zostanie przeznaczony na zakup profesjonalnych staz taktycznych – atestowanych opasek uciskowych, ratujących życie. Koszt jednej wynosi 140 zł.

Oficjalne rozpoczęcie cyklu nastąpi 18 kwietnia, podczas otwarcia wystawy w budynku dawnej „Cepelii”. Oprócz dzieł sztuki i mebli zobaczyć i zakupić można będzie koszyczki wielkanocne, ozdobione przez twórców ludowych, dziennikarzy, celebrytów oraz wolontariuszy. Prace będą prezentowane także w witrynach przy ulicy Chmielnej.

24 kwietnia, w Wielkanoc prawosławną, odbędzie się również świąteczny obiad dla uchodźców, wolontariuszy i gości wydarzenia. Podczas trwania cyklu przewidziany jest także koncert charytatywny oraz warsztaty dla dzieci z Ukrainy.

Szczegółowy program dostępny będzie na stronie wydarzenia na Facebooku.

Miejsce: Cepelia, ul. Chmielna 8

Wystawy i aukcje zakończą się 7 maja.

Cały dochód zostanie przeznaczony przez kolektyw STUS na zakup staz taktycznych, które zostaną przekazane wolontariuszom w Ukrainie. Proces zakupu i przekazania wyposażenia będzie relacjonowany na bieżąco w mediach społecznościowych.
Stazy taktyczne to niezbędny element pierwszej pomocy, który w przypadku poważnego krwawienia może uratować życie. Szpitale i punkty pierwszej pomocy na Ukrainie zgłaszają zapotrzebowanie na stazy, aby zapewnić skuteczną pomoc ofiarom wojny.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.