Wieczory z Księciem Poetów w Łazienkach Królewskich

UDOSTĘPNIJ
  • 5
  •  
  •  
  •  

Zapraszamy na cztery koncerty literacko-muzyczne z utworami Zbigniewa Herberta. Cykl „Wieczory z Księciem Poetów” uświetnią obchodzony w 2018 r. „Rok Zbigniewa Herberta”.

🔸Pierwszy koncert „Siódmy anioł” odbędzie się 12 listopada 2018 r. o godz. 18.00 w Teatrze Królewskim. Kompozytorka i pieśniarka Dominika Świątek zaśpiewa własne kompozycje stworzone do wierszy Zbigniewa Herberta, które pochodzą z płyty pod tym samym tytułem. Towarzyszyć jej będą Konrad Kubicki – kontrabas, Wojciech Kidoń – perkusja.

🔸16 listopada 2018 r. o godz. 18.00 w Teatrze Królewskim na koncercie „Wisełka, Fronckowiak i Jego Pan” wystąpią Magdalena Warzecha i Aleksander Trąbczyński. Aktorzy zaprezentują fragmenty korespondencji Zbigniewa Herberta i Wisławy Szymborskiej. Towarzyszyć im będzie Małgorzata Komorowska, która zagra na harfie.

🔸W kolejny poniedziałek, 19 listopada 2018 r. o godz. 18.00, w Teatrze Królewskim odbędzie się koncert „Czas Ciemnej Gwiazdy”. Usłyszymy wiersze Zbigniewa Herberta w wykonaniu aktora Aleksander Trąbczyński (mówione i śpiewane przy gitarze). Będą to utwory Księcia Poetów, które w pieśni zamienili Jan Kanty Pawluśkiewicz, Stanisław Radwan i Janusz Strobel. Warstwę muzyczną wydarzenia współtworzyć będzie Tymon Trąbczyński – kontrabas.

🔸Ostatni koncert “Podwójne spojrzenie” odbędzie się w Teatrze Królewskim 22 listopada 2018 r. o godz. 18.00. Tym razem Magdalena Warzecha, wspierana przez ukraińskiego skrzypka Serhija Okhrimchuka, zaprezentuje utwory Zbigniewa Herberta poświęcone kobiecie i kobiecości.

***
Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny – bezpłatne wejściówki są do odebrania w muzealnych kasach (Pałac na Wyspie, Stara Oranżeria, Podchorążówka)

Organizatorami wydarzenia są: Muzeum Łazienki Królewskie i Agencja Artystyczna Aleksander Trąbczyński.
Cykl „Wieczory z Księciem Poetów” sfinansowano ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.