Wieczór kultury argentyńskiego tanga

Wieczór kultury argentyńskiego tanga – wyjątkowy, soczysty taneczny wieczór pełen kultury argentyńskiego tanga i nie tylko!

Zaczynamy otwartą lekcją OPEN CLASS (godz. 19:00-20:00) o esencji w tangu. Powiemy o tym, skąd czerpać inspiracje do tańca i co nam w tangu technicznie pomoże. Poprowadzą ją Ula Wojtkowiak oraz Alejandro Jaime.

Od godz. 20:00-22:00 milonga z muzyką na żywo w wykonaniu naszych gości – duetu wspaniałych argentyńskich muzyków Juana Carlosa Vivas oraz Maximiliana Lingotti pochodzących z Rosario, a mieszkających obecnie w Pradze. Usłyszymy przepiękne tanga, dynamiczne milongi, tango walce jak i magiczny folklor- chacarerę, zambę, gato, chamame…Magiczny folklor uświetni nam pokaz chacarery i zamby! Przed koncertem, w przerwie oraz po nim zagra nam tango DJ Alejandro Jaime.

Nie zabraknie też miłych niespodzianek!:)

O artystach:
JUAN CARLOS VIVAS jest wirtuozem grającym na wielu instrumentach: na gitarze, charango, ronroco, fletach, instrumentach perkusyjnych.

Urodził się w Buenos Aires, ale swoją edukację muzyczną o specjalności folkloru, tańca i muzyki Ameryki Łacińskiej odbył w Rosario (Conservatorio de Casilda Santa Fe). Technikę śpiewu zawdzięcza takim artystom jak Graciela Mozzoni, Aldana Moriconi, Magdalena León. Jego mistrzowie gitary to: Luis Salinas, Lucho Gonzalez, Luis Baetti, Jorge Fandermole, Ernesto Snajer. Luis Borda i Esteban Morgado.

Grywał z takim gwiazdami jak Leon Gieco, Peteco Carabajal. Alfredo Abalos, Soledad Pastoritti. Grywał na wielu bardzo ważnych festiwalach w Argentynie między innymi w Cosquin. Podróżował wraz z El Cimarron i Baletem Południowej Ameryki z z Rosario wykonując przeróżną muzykę od folkloru po tango.

Od kilku lat mieszka w Pradze, gdzie artystycznie współpracuje z Ambasadą Argentyny w Pradze, Filharmonią Hradec Králové, orkiestrą Sin Rumbo, jak i wieloma innymi formacjami artystycznymi.

MAXIMILIANO LINGOTTI pochodzi z Rosario gdzie studiował grę na bandoneonie oraz kompozycję muzyczną w oparciu o muzykę tango na Uniwersytecie w Rosario pod okiem Alicia Petronelli, Cholo Montironi, Javiera Martinez Lo Re.

Był członkiem szkolnej orkiestry w Rosario, następnie Orquesta del Mutar i Sexteto vendeval. W Europie mieszka od paru lat grywając na milongach we Włoszech, Hiszpani, Niemiec, Swecji i w Czechach.

ALEJANDRO JAIME pochodzi z Buenos Aires. Oprócz tego, że jest znakomitym tancerzem tango, jest kompozytoremi i muzykiem.

Ucząc tango, inspiruje się technikami biomechaniki, metodą Fedory Aberastury i techniką Alexandra. Dzięki jego praktyce sztuk walki, dużo uwagi w uczeniu tanga poświęca zrozumieniu świadomości ciała w ruchu. Jako tango Dj, grywał na wielu festiwalach w Europie i w Azji. Prowadził warsztaty w Argentinie, Hiszpanii, Włoszech, Belgii, Finlandii i Rosji. Obecnie mieszka w Barcelonie.

ULA WOJTKOWIAK tancerka tanga argentyńskiego, trenerka posturalnej metody treningowej GYROKINESIS®, aktorka i muzyk.

Ukończyła Akademię Teatralną DAMU w Pradze, Uniwersytet Jagielloński na kierunku Wiedza o Teatrze oraz Akademię Praktyk Teatralnych Gardzienice. Jako tancerka pracowała w Teatro dell’Opera w Rzymie. Ukończyła Akademię Talent Alejandry Mantinian,jak i szkoliła się u wielu tango maestros. W nauce tańca kładzie ogromny nacisk na świadomość ciała, doskonalenie wrażliwości muzycznej i ruchowej.

Współorganizator: Centrum Sztuki Tańca
Koordynator: Anna Mizińska, 22 586 42 14, e-mail a.mizinska@mik.waw.pl

28 listopada 2019

Mazowiecki Instytut Kultury, ul. Elektoralna 12,

WSTĘP WOLNY
BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI DO ODBIORU W KASIE MIK
783 708 380

FB-klik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.