Wieczór jazzowy: Sławek Jaskułke Sextet

Wieczór jazzowy: Sławek Jaskułke Sextet „Komeda Recomposed”.

Reklama
Reklama

Projekt Komeda Recomposed przyszedł do Sławka Jaskułke z zewnątrz. Powstał w 2016 roku z inicjatywy festiwalu Letnia Akademia Jazzu w Łodzi. W 50. rocznicę wydania płyty Astigmatic Krzysztofa Komedy, Jaskułke został poproszony o skomponowanie muzyki, dla której punktem wyjścia była twórczość Komedy. Stało się to pierwszym impulsem do obecnej pracy artysty nad cyklem autorskich interpretacji twórczości innych muzyków polskiej szkoły jazzowej okresu powojennego. 

Tworząc swój sextet Jaskułke myślał nie tylko o formie merytorycznej i estetyce płyty Astigmatic, ale także o okolicznościach, w jakich ona powstawała. Komeda do nagrania tego albumu, przełomowego dla polskiego jazzu, zaprosił m.in. młodziutkich: Zbyszka Namysłowskiego i Tomka Stańkę, którzy dziś obrastają własną legendą. Idąc tym tropem Jaskułke postawił na trójmiejską nową falę polskiego jazzu: Piotra Chęckiego i Michała Ciesielskiego na saksofonach, Emila Miszka na trąbce oraz Romana Ślefarskiego na bębnach, a także Piotra Kułakowskiego na kontrabasie. 

Sam koncert Sławek Jaskułke Sextet w ramach 9. Letniej Akademii Jazzu odniósł spektakularny sukces, żywiołowo przyjęty przez publiczność. Dziennikarze zaś, z niekłamanym zachwytem, pytali o to, kiedy powstanie płyta. Jak dotąd było to jedyne wykonanie Komeda Recomposed.

Reklama
Reklama

Dyrektorem artystycznym koncertów jazzowych na Festiwalu Królewskie Arkady Sztuki jest Jerzy Szczerbakow.


19 sierpnia 2017, godz. 19:00

Arkady Kubickiego / Zamek Królewski

Reklama
Reklama

Wstęp wolny

[quads id=3]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.