Wiecho-Pomne Wydarzenie Artystyczne

Wiecho-Pomne Wydarzenie Artystyczne.

„Wiecho-Pomne Wydarzenie Artystyczne” to 60-minutowy, kontekstowy i w znacznej części premierowy koncert, który rozpocznie się 23.11.2019 o 19:00 w Praga Centrum (ul. Szwedzka 2/4, hala 10) – i który stanowił będzie część XIV Festiwal Warszawski „Niewinni Czarodzieje”. Bilety w cenie 25 zł są do kupienia w kasie MPW, na http://bilety.1944.pl i na http://eventim.pl

Lirycznie, „Wiecho-Pomne Wydarzenie Artystyczne” opierać będzie się o teksty „napisane Wiechem” – lub, jak kto woli, przesiąknięte echami gwary z różnych dzielnic stolicy. Będą to utwory z „warsiaskiego przedwczoraj, wczoraj i dziś” – świeże i uniwersalne, niezależnie od tego jak dawno czy niedawno temu powstały. Muzyczną platformę dla owych tekstów stanowić będzie zaś ponadczasowa muzyka ska-jazz – która skutecznie opiera się zmianom trendów i mód, i w równym stopniu pasowałaby do „szemranej” potańcówki git chłopaków i fest dziewczyn w 1954, 1984 i 2024 roku.

Pomysłodawcą, dyrektorem artystycznym i współwykonawcą koncertu jest Marcin „Duże Pe” Matuszewski (Masala Soundsystem, Senk Że / Cinq G, Emma Dax, Czwórka Polskie Radio) – utytułowany stołeczny artysta, niestrudzony kulturowy aktywista i odwieczny miłośnik „warsiaskich klimatów”.

Całościową oprawę muzyczną koncertu zapewni warszawskie dziewięcioosobowe combo The Bartenders, które funkcjonuje od 2006 roku, w ramach gatunku ska-jazz cieszy się światową sławą i uznaniem – a popkulturowo i lokalnie wsławiło się m. in. współudziałem w rezurekcji zespołu Alibabki. Za wokalne elementy koncertu, poza Dużym Pe odpowiedzialni będą wokaliści tacy jak Kuba Kaczmarek (The Bartenders, Cała Góra Barwinków), Gorg (Vavamuffin, Transmisja), Eldo (Grammatik, Parias) i Kuba Kozak (Warszawiaki – Trupa Teatralna).

23 listopada 2019

Koncert rozpocznie się ok. 19:00; po koncercie – Silent Disco

ul. Szwedzka 2/4

Więcej wydarzeń Festiwalu Niewinni Czarodzieje – klik

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.