Wianki nad Wisłą 2024 [PROGRAM WYDARZEŃ]

Wianki nad Wisłą 2024

W sobotę, 22 czerwca na warszawskim Podzamczu odbędą się kolejne, uwielbiane przez mieszkańców stolicy Wianki nad Wisłą. Jedna z największych plenerowych imprez w Warszawie, stanowiąca jednocześnie warszawskie rozpoczęcie lata, już od niemal 30 lat niezmiennie przyciąga tłumy zainteresowanych.  Również w tym roku na warszawiaków czekać będzie mnóstwo nawiązujących do tradycji i obrzędów Nocy Kupały atrakcji, a całość zwieńczy koncert topowych polskich gwiazd pod tytułem „Wianki nad Wisłą – Dźwięki Wolności”

Obchody tegorocznych Wianków nad Wisłą, jak co rok, rozpoczną się piknikowymi atrakcjami dla całej rodziny. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach plecenia wianków z żywych kwiatów, ale też spróbować swoich sił w słowiańskim rękodziele – filcowaniu z wełny czesankowej i stworzyć tą metodą unikatowe, kwiatowe ozdoby. Tradycyjnie też uczestnicy pikniku stworzą wspólne ogromny wianek, który popłynie Wisłą, niosąc wieść o początku lata.

HARMONOGRAM:

13:00    Rozpoczęcie pikniku słowiańskiego

Start wioski słowiańskiej

Pierwsze Występy Zespołów Ludowych

13:30    Warsztaty plecenia wianków

Warsztaty zielarskie

13:00 –17.00 Spektakle i obrzędy sceniczne na dechach, pokazy i warsztaty taneczne i śpiewacze

17:00    Konkurs na najpiękniejszy wianek

17:30    Korowód do wianka

18.00    Wodowanie wianka

19:00   Zakończenie części plenerowej

20:00 – 24:00 Koncerty

Podczas Wianków nad Wisłą nie może zabraknąć pokazów tańca i śpiewu w wykonaniu zespołów ludowych. Na naszej piknikowej scenie wystąpią Piotrkowianie, którzy oprócz śpiewu z kapelą na żywo zorganizują pokaz i warsztaty tańców ludowych oraz autorski spektakl pt. „Obrzęd Sobótkowy”. Oprócz tego zobaczymy występ Sołtysek, które przygotują dla zgromadzonych widzów spektakl „SWATY”, humorystycznie pokazujący obyczaje związane ze ślubem i weselem, a także koncert śpiewaków ludowych i sobótkowe tańce przy ognisku.

wianki nad wisła

Jedną z najpopularniejszych atrakcji Wianków nad Wisłą, która również w tym roku zawita do Multimedialnego Parku Fontann, jest Wioska Słowiańska. W tym roku jednak będzie ona wyglądać zupełnie inaczej niż dotychczas, a odwiedzający będą mogli poczuć klimat pradawnych osad słowiańskich. Nie zabraknie też tradycyjnych plebejskich zabaw, takich jak rzucanie włócznią, walka na worki, rycerskie pojedynki czy bieg damy i rycerza. A tych, którzy wciąż będą głodni wrażeń zapraszamy na warsztaty kulinarne, gdzie będzie można samodzielnie przygotować słowiańskie przysmaki.

W tym roku Wianki nad Wisłą wybrzmią dźwiękami wolności. 22 czerwca o 21:45 rozpocznie się wyjątkowy, transmitowany przez TVN koncert, a o różnych obliczach wolności swoimi utworami opowiedzą:

 • Zalewski
 • Vito Bambino
 • Mery Spolsky
 • Bovska
 • Baranovski
 • WaluśKraksaKryzys
 • Wiktor Dyduła
 • Paluch
 • Urszula
 • VooVoo
 • Felicjan Andrzejczak

22 czerwca 2024  – Podzamcze

Start pikniku o godz. 13:00

Wstęp wolny

Więcej informacji


Przeczytaj też:

Muzeum Narodowe w Warszawie
Muzea za darmo Warszawa – klik
Wydarzenia w Warszawie weekend – klik
Wydarzenia w Warszawie w tym miesiącu – klik
Park Akcji „Burza” pod Kopcem Powstania Warszawskiego – klik
Reklama