Wianki nad Wisłą 2016

Wianki nad Wisłą 2016 w Warszawie odbędą się 25 czerwca 2016 roku, tuż po Nocy Świętojańskiej. 

Program:
Rozpoczęcie o godz. 14:00

Piknik Świętojański z regionalnymi smakołykami kuchni mazowieckiej, kurpiowskiej, śląskiej, kaszubskiej. Organizatorem pikniku jest Targ Śniadaniowy.  Będzie można rozłożyć się na trawie wokół chłodzącej bryzą fontanny i delektować się regionalnymi smakołykami kuchni mazowieckiej, kurpiowskiej, śląskiej, kaszubskiej. Będzie pieczony baran, piec chlebowy, pokaz przygotowywania sękacza oraz wiele innych atrakcji cieszących podniebienie.

Osada Kwiatu Paproci, gdzie zobaczymy na czym polegały słowiańskie rytuały i otrzymamy wróżbę świętojańską. Na wodzie pływać będą tradycyjne drewniane łodzie z żaglami rozprzowymi i rejowymi, nową atrakcją będzie bocznokołowiec „Gloria Mechanica”.

Po Wiśle pływać będą tradycyjne drewniane łodzie z żaglami rozprzowymi i rejowymi, nową atrakcją będzie bocznokołowiec „Gloria Mechanica”.

Potańcówka  na podeście przy fontannie zatańczycie do warszawskich szlagierów i dzięki animatorom będziecie mogli nauczyć się swinga czy rock&rolla.

Wieczorem na scenie wystąpią:
Zbigniew Wodecki with Mitch & Mitch Orchestra and Choir, Lao Che, Mrozu oraz Kamp!
Na zakończenie wieczoru wystąpi DJ ZAKS, który swoim setem wprowadzi w niezwykły pokaz sztucznych ogni kończący zabawę świętojańską.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Organizatorem imprezy jest Stołeczna Estrada, Instytucja Kultury Miasta Stołecznego Warszawy.

Odnośnik do wydarzenia na Facebooku

 

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.