Wesele na Bródnie

TR Warszawa wraz z twórcami i Gospodarzami projektu: artystą wizualnym Pawłem Althamerem i reżyserką Agnieszką Olsten zapraszają do wspólnego działania artystycznego – projektu “Wesele na Bródnie”. Jest to współczesna odpowiedź na “Wesele” Stanisława Wyspiańskiego, do udziału w którym zapraszamy mieszkanki i mieszkańców Warszawy.

Idąc za Wyspiańskim będziemy łączyć sztukę i naturę. Odwrócimy gest Racheli, która w dramacie zaprasza całą przyrodę do weselnej chaty: Gospodarz i Gospodyni “Wesela na Bródnie” poprowadzą Nowożeńców i Gości weselnych do Lasu Bródnowskiego, gdzie wspólnie stworzymy Ostoję – wpisane w naturalną architekturę przyrody miejsce kontemplacji i nasłuchiwania.

Wyprawa rozpocznie się na bródnowskim Grodzisku – najstarszym miejscu osadnictwa na terenie współczesnej Warszawy. Tamże, w instalacji Szatnia, będzie można przebrać się przeznaczone na tę okazję kombinezony, bezpiecznie pozostawić urządzenia elektroniczne, przygotować się do udziału w Weselu. Z Grodziska wyruszymy jako plemię weselne w głąb lasu, gdzie wspólnymi siłami powstanie Ostoja. Działaniom artystycznym towarzyszyć będzie powołana specjalnie na tę okazję Bródnowska Orkiestra Weselna pod kierunkiem kompozytorki Aleksandry Gryki.

Wrześniowe “Wesele na Bródnie” to zwieńczenie wielomiesięcznych wspólnotowych przygotowań: warsztatów, spotkań i działań artystycznych z udziałem mieszkańców i mieszkanek Warszawy, które rozpoczęliśmy w styczniu 2020 roku.

Informacje organizacyjne:

MIEJSCE: Grodzisko na warszawskim Bródnie (wejście do Lasu Bródnowskiego od ul. Głębockiej/Malborskiej – niebawem udostępnimy mapkę dojścia do Grodziska)

CZAS: 12 września 2020 r., godz. 15:00-21:00

Zebraliśmy już komplet gości weselnych! Jeśli chcesz wpisać się na listę rezerwową, napisz maila na adres weselenabrodnie@trwarszawa.pl

Uczestnictwo w wydarzeniu oznacza akceptację regulaminu, który dostępny jest na stronie http://bit.ly/wesele-regulamin

Na Grodzisku, przez cały czas trwania wydarzenia dostępna będzie Szatnia oraz toalety; za niewielką opłatą będzie również możliwość zakupu posiłku oraz ciepłego napoju. Wszyscy uczestnicy zobowiązani są do założenia specjalnych kombinezonów, które mają za zadanie chronić ubrania podczas działań artystycznych. Kombinezony zapewnia organizator. Uczestnicy są też zobowiązani do noszenia przyłbic lub maseczek ochronnych i do przestrzegania zasad sanitarnych określonych w regulaminie.

Więcej informacji – http://trwarszawa.pl/spektakle/wesele-na-brodnie/

Wydarzeniem „Wesele na Bródnie” rozpoczynamy sezon artystyczny 2020/2021 w TR Warszawa.

Reżyseria – Paweł Althamer, Agnieszka Olsten
Scenariusz -Agnieszka Olsten
Dramaturgia – Roman Pawłowski
Koncepcja przestrzeni – Paweł Althamer, Józef Gałązka, Natan Kryszk
Muzyka – Aleksandra Gryka
Bródnowska Orkiestra Weselna – Aleksandra Gryka, Dorota Lewandowska, Józef Gałązka, Natan Kryszk
Trąbka – Jan Harasimowicz / Orkiestra Sinfonia Varsovia
Reżyseria świateł – Robert Mleczko
Realizacja instalacji “Ostoja” – Paweł Althamer oraz drużbowie i goście weselni
Realizacja instalacji “Szatnia” – Remigiusz Bąk, Mateusz Wolfram
Dokumentacja wideo – Rafał Żwirek
Kierowniczka produkcji – Marta Kuźmiak
Koordynatorka projektu – Justyna Matyjaśkiewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.