
Varisella Art Gallery zaprasza w piątek, 21 marca na wernisaż wystawy NEW PETS Ryszarda Grzyba
Varisella Art Gallery nie zwalnia tempa, inaugurując w swojej przestrzeni kolejną wystawę. Już 21 marca odbędzie się wernisaż wystawy NEW PETS autorstwa Ryszarda Grzyba, członka kultowej Gruppy, działającej w duchu neoekspresjonizmu.
Warszawska galeria Varisella Art, mieszcząca się przy ul. Mazowieckiej 11 A (Dom Artysty Plastyka) to przestrzeń skupiająca uwagę na twórcach i pracach pełnych charyzmy i nieszablonowego podejścia do sztuki. Sięga po eklektyczne wybory prezentowanych twórców – zarówno nowej fali młodych polskich malarzy, jak i znanych, działających od dekad artystów.
Ryszard Grzyb to polski twórca, w latach 80. tworzący w nurcie neoekspresjonizmu, był jednym z członków kultowej formacji artystycznej GRUPPA, założonej w 1982 roku przez absolwentów warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Był również współzałożycielem i wydawcą pisma Gruppy – „Oj dobrze już”. Tworzący od lat 70. malarz, projektant graficzny i poeta, sięga w swoich pracach po wątki fantastyczne, erotyczne, skatologiczne, alegorie, etniczne, pierwotne, naskalne i motywy abstrakcyjne. Rozpoczynał od malowania tzw. „papierów”, malowanych z rozmachem temperą i gwaszem na kartonach, bo zwrócić się ku malarstwu klasyczną techniką farbami olejnymi i akrylowymi na lnie.
Laureat Nagrody im. Jana Cybisa za 2010 rok.
NEW PETS
Indywidualna wystawa prac Ryszarda Grzyba w Varisella Art Gallery poświęcona jest cyklowi 11 najnowszych dzieł tworzonych klasyczną techniką akryl na płótnie.
Wystawa New Pets (Nowe Zwierzaki) trwa od 21.03 – 11.05.2025.
Ukazuje tradycyjne u artysty przedstawianie własnego, odrębnego, bogatego w motywy fauny
i flory świata fantazji i duchowości. Wszystkie prezentowane obrazy namalowane zostały
w latach 2024/25. Dzieła emanują niezwykłą duchową energią i wysoką wibracją. Są odważne oraz młode formą i kolorem. Prezentowane obrazy znakomicie oddają unikalny język artystyczny, który Ryszard Grzyb konsekwentnie i niezależnie wykształcił na przestrzeni ponad 40-letniej kariery.
Wernisaż wystawy NEW PETS odbędzie się 21 marca o godzinie 19:00.
Galeria Varisella Art, mieszcząca się przy ul. Mazowieckiej 11 A (Dom Artysty Plastyka)
Wystawa potrwa do 11 maja. Wstęp wolny.
/materiały prasowe/
Jeśli podoba Ci się to co robimy, wesprzyj naszą działalność: https://buycoffee.to/warsawnow
Przeczytaj też:
