Weekend z Warszawskimi Liniami Turystycznymi

Weekend z Warszawskimi Liniami Turystycznymi.

Wykorzystajmy ostatnie pogodne i długie letnie dni i spędźmy je z Warszawskimi Liniami Turystycznymi. Sobota i niedziela, 14-15 września będą ostatnimi dniami kursowania większości linii turystycznych.

Zachęcamy do aktywnego spędzenia najbliższego weekendu z Warszawskimi Liniami Turystycznymi. W niedzielę 15 września po raz ostatni w tym roku wypłynie statek „Zefir”. Na ulice po raz ostatni wyjadą tramwaje linii T i 36 oraz autobusy linii 100 i 400. Dłużej zostaną z nami promy „Słonka” i „Wilga” oraz Piaseczyńska Kolejka Wąskotorowa.

Statek „Zefir” wypłynie w ostatnie tegoroczne rejsy 14 i 15 września. Warto zarezerwować cały dzień na relaksującą wycieczkę nad Jezioro Zegrzyńskie.

Można także spędzić czas odwiedzając ciekawe zakątki Warszawy lub skorzystać z oferty kulturalnej i dojechać do wybranych miejsc autobusami i tramwajami WLT. W najbliższy weekend po raz ostatni wyjadą zabytkowe tramwaje linii T z pl. G. Narutowicza przez most Józefa Poniatowskiego na Pragę i z powrotem mostem Śląsko-Dąbrowskim. Tramwaje linii 36 zabiorą na długą przejażdżkę z pl. G. Narutowicza na malowniczy Żoliborz.

„Ogórek” lub berliet linii 100 zabierze w sentymentalną podróż po centralnej części miasta z wyjątkowym początkowym i końcowym miejsce podróży – placem Zamkowym. Do wyboru jest także dłuższa przejażdżka autobusem linii 400 z Powązek aż do Powsina.

Lato nie kończy się jeszcze dla promów „Słonka” i „Wilga”. Będą nadal łączyły Cypel Czerniakowski z Saską Kępą i Podzamcze-Fontanny z ZOO w najbliższy weekend 14-15 września i kolejny 21-22 września.

Do końca miesiąca, w soboty – 14, 21 i 28 września będzie można wybrać się także na przejażdżkę Piaseczyńską Kolejką Wąskotorową z Piaseczna do Złotokłosu i z powrotem. Do Piaseczna z centrum Warszawy można dojechać specjalną linią autobusową 51 obsługiwaną przez zabytkowego Ikarusa .

źródło: https://www.nowa.ztm.waw.pl/

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.