Weekend Francuski w Hali Gwardii 2020

Zapraszamy Was do wspólnego świętowania, przed nami Weekend Francuski w Hali Gwardii! VIVE LA FRANCE!

KUCHNIA FRANCUSKA | KONCERTY MUZYKI FRANCUSKIEJ | DEGUSTACJE WINA | FRANCUSKIE SPECJAŁY

Przez cały weekend 11-12 lipca czeka na Was specjalny targ francuski, a na nim:

Stoiska:

La Petite France – francuskie sery + ostrygi

Ślimaki Zdrowo Zakręcone – żabie udka i ślimaki po burgundzku

Na okrągło – degustacja naleśników Suzette flambirowanych brandy

Croqueandbeer – croque Monsieur, czyli francuski klasyk nad klasyki

lemotion_cukiernia – francuskie evergreeny: croissant, pain au chocolat, brioche, chouquette, makaroniki i wiele innych słodkości

LABEL DES SENS – mydło marsylskie z oliwą z oliwek, czyli autentyczne zapachy Prowansji

Lokale gastronomiczne:

DESEO– stworzone specjalnie dla nas słodkości w kolorach Francji.

Na okrągło – szeroka oferta naleśników na słodko i słono

Wine Corner – wina francuskie – degustacja i sprzedaż win francuskich.
Pst… Mamy dla Was 20% rabatu przy zakupie win na stoisku festiwalowym.

Flamm – oryginalne placki alzackie wypiekane na miejscu.

Poza tym mamy dla Was kilka atrakcji:

W sobotę i niedzielę muzyka w 100% française!

W sobotę 11.07 odbędzie się pokaz gotowania w wykonaniu młodego ambitnego Francuza – Benoit Savarre – pokaże nam kilka trików wykorzystywanych we francuskim cukiernictwie.

Podczas pokazu połączymy siły polsko-francuskie i do wspaniałej francuskiej kuchni dołączą polskie wina z Winnica Adoria, które na co dzień możecie dostać w naszym halowym sklepie winnym Wine Corner. Będzie nam towarzyszyła Monika Żołnierzak , przedstawicielka winnicy. Szykują się niezapomniane kulinarno-winne przeżycia.

W sobotę 11.07 – zapraszamy na koncert piosenki francuskiej wykonany przez pełnego charyzmy artystę!
Naszą gwiazdą będzie Chris Schittulli www.chrisschittulli.com – jeśli jeszcze nie znacie, to będziecie mieli doskonałą okazję!
Chris jest Francuzem o włoskich korzeniach. Dla swojej żony♥️ Polki przeprowadził się z Francji do Warszawy.
Muzyczny samouk o niepowtarzalnej scenicznej charyzmie i wyjątkowym głosie. Muzyka towarzyszyła mu od dziecka, ale dopiero w wieku 17 lat Chris rozpoczyna naukę śpiewu. Prowadzili go m.in. światowej sławy baryton Mark Pancek oraz Thierry Peala, uznany wokalista jazzowy.

Na scenie Chrisowi towarzyszył będzie:
Piotr WROMBEL – pianista ?, kompozytor oraz aranżer o wszechstronnych zainteresowaniach muzycznych. Oprócz fortepianu gra także na instrumentach klawiszowych oraz aranżuje i komponuje na różne składy.
Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie fortepianu Wojciecha Niedzieli w 2002 roku. Należy do grona nowoczesnych muzyków jazzowych, którzy łączą nurt nowoczesny z tradycją.
Uczestnik i laureat festiwali i konkursów jazzowych takich jak: Jazz Juniors, Jazz nad Odrą, Konkurs Improwizacji Jazzowej, laureat XXV Pomorskiej Jesieni Jazzowej w Sextecie Jerzego Małka uhonorowanym przez publiczność nagrodą „Klucz do kariery”, a także zdobywca nagrody dla najlepszego instrumentalisty podczas III Ogólnopolskiego Przeglądu Młodych Zespołów Jazzowo-Bluesowych w Gdyni. Współpracuje z różnymi stacjami telewizyjnymi przy produkcji programów takich jak: Taniec z gwiazdami, Must be the music czy choćby Voice of Poland.
Poza prowadzeniem własnego tria bierze udział w wielu projektach jazzowych i rozrywkowych o zróżnicowanym charakterze współpracując z takimi artystami jak między innymi: Jan Ptaszyn Wróblewski, Zbigniew Namysłowski, Wojciech Pulcyn, Robert Murakowski, Edyta Górniak, Krzysztof Kijański, Paweł Domagała, Kasia Stankiewicz, Radzimir Dębski Anders Bergcrantz, Piotr Rodowicz, Rafał Sarnecki, Mike Russell, Rick Margitza, Eric Allen, Krzesimir Dębski, Mariusz „Fazi” Mielczarek, Janusz Szrom.

Każdego roku, począwszy od 1880, Francuzi obchodzą swoje święto 14 lipca. Stało się ono jednym z najpopularniejszych i najhuczniej obchodzonych świąt we Francji. Jak nakazuje tradycja, tego dnia w miastach i wsiach organizuje się wytworne bale oraz pokazy sztucznych ogni a na Polach Elizejskich odbywa się uroczysta defilada z udziałem sił lądowych i powietrznych. W obchodach święta biorą również udział najwyżsi rangą urzędnicy, dowódcy francuskich sił zbrojnych oraz zagraniczni goście. Zwyczajowo, prezydent Republiki wygłasza tego dnia orędzie do narodu. Obchody 14 lipca przyciągają rzesze turystów z kraju i ze świata, którzy bardzo często planują swój pobyt w Paryżu właśnie na ten dzień. W ten właśnie sposób Francuzi upamiętniają zdobycie i zburzenie w 1789 roku Bastylii – znienawidzonego symbolu absolutyzmu i władzy królewskiej. Jest to także pamiątka rozpoczęcia Rewolucji Francuskiej.

FB-klik

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.