Weekend ekologiczny w Teatrze Powszechnym

Spacery po Parku Skaryszewskim i targi klimatyczne to główne atrakcje weekendu ekologicznego z Teatrem Powszechnym. To jedno z wydarzeń w ramach Festiwalu Sztuki i Społeczności „Miasto Szczęśliwe”.

Teatr Powszechny zaprasza na wydarzenia ekologiczne w plenerze. W sobotę i niedzielę, 3 i 4 lipca, odbędą się spacery przyrodnicze w parku Skaryszewskim niedaleko Teatru. A w niedzielę, 4 lipca, przed Teatrem odbywać się będą Targi klimatyczne, w ramach których zaplanowano m.in. debatę organizacji ekologicznych, wyprzedaż kwiatów, prezentację wyników badań o nastawieniu Polek i Polaków do katastrofy klimatycznej, a także warsztaty ogrodnicze i wymianę książek.

 Spacery dla dzieci i dorosłych po Parku Skaryszewskim (sobota i niedziela, 12.00 i 14.00)

Spacery dla dzieci, rodzin i dorosłych poprowadzą doświadczeni edukatorzy przyrodniczy, będzie to zwiedzanie z perspektywy „mikro” i „makro” świata. Park Skaryszewski to nie tylko wiekowe drzewa, wiewiórki i wyjątkowo duża liczba różnych ptaków. To też dom dla tysięcy gatunków grzybów i stawonogów. Podczas spaceru będzie można się  także przyjrzeć światu „mikro”. Uczestnicy będą korzystać z lupy, która pozwoli dostrzec szczegóły pancerza chrząszcza czy owocnika grzyba.

Liczba uczestników spacerów jest ograniczona, obowiązują wcześniejsze zgłoszenia

Osoby biorące udział w spacerach będą mogły kupić w kasie Teatru za 15 zł specjalne ekopudełka zawierające, m.in. doniczkę, ziemię, nasiona, glinę, lupę, keramzyt, kredki oraz scenariusz – instrukcję obsługi.

Targi Klimatyczne (niedziela, 12.00 18.00)

Czym się zajmują ruchy klimatyczne i ekologiczne działające w Warszawie? Jakie zaplanowano inicjatywy? W trakcie targów będzie można poznać osoby zajmujące się działalnością na rzecz klimatu i ekologii, wziąć udział w warsztatach, debatach oraz wspólnym sadzeniu roślin. Będą też książki i dobra kawa.

Poza tym przez cały dzień będzie także prowadzona wyprzedaż kwiatów czy wymiana książek, zbiórka odzieży i środków czystości dla kolektywu Food Not Bombs Warszawa.

Targi Klimatyczne to kontynuacja spotkań tworzonych w Teatrze Powszechnym przez aktywistów klimatycznych.

Wydarzenia organizowane są w ramach Festiwalu Sztuki i Społeczności „Miasto Szczęśliwe”, realizowanego dzięki wsparciu finansowemu m.st. Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.

Teatr Powszechny ul. Jana Zamoyskiego 20

źródło: UM Warszawa

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.