Weekend z Davidem Lynchem

Weekend z Davidem Lynchem: 12-14 maja 2017 roku w kinie Elektronik.

21 maja David Lynch powraca z kolejną serią MIASTECZKA TWIN PEAKS, serialu, który na całym świecie zgromadził rzesze wiernych fanów. Premiera nowej serii to doskonała okazja, by przypomnieć twórczość Mistrza tak samo kochanego, jak i nienawidzonego przez widzów. Kontrowersyjne, pełne surrealizmu opowieści na granicy jawy i snu niejednokrotnie zyskały już status kultowych. Jeśli nie mieliście okazji zobaczyć ich na dużym ekranie, w weekend 12-14 maja 2017 roku kino Elektronik daje Wam szansę, by to nadrobić. Projekcje fabuł uzupełnią pokazy mało znanych filmów krótkometrażowych.

PROGRAM:

12.05., piątek, godz. 19:00
TWIN PEAKS. OGNIU KROCZ ZA MNĄ, USA, 1992 (135’)

Wyk.: Sheryl Lee, Ray Wise, Miguel Ferrer
Prequel serialu „Twin Peaks”, którego akcja rozgrywa się tuż przed zabójstwem Laury Palmer. W stan Waszyngton agenci FBI Chester Desmond i Sam Stanley prowadzą śledztwo w sprawie zabójstwa Teresy Banks. Agent Desmond wpada na pewien trop, ale nim rozwikła zagadkę, znika w tajemniczych okolicznościach. Tymczasem Agent Dale Cooper uważa, że zabójca znów da o sobie znać. Rok później w Twin Peaks, Laura Palmer spotyka się zarówno z handlarzem narkotyków Bobbym Briggsem, jak i z motocyklistą Jamesem Hurleyem. Nachodzi ją tajemniczy BOB. Wkrótce Laura odkrywa kim BOB jest naprawdę…

 

12.05., piątek, godz. 21.30
David Lynch – filmy krótkometrażowe, pokaz 1 (84’):
ALPHABET (4’) | THE AMPUTEE (9’) | GRANDMOTHER (34’) | LUMIERE (1’) | SIX MEN GETTING SICK (4’) | THE DUMBLAND SERIES (8×4’)

 

13.05., sobota, godz. 19.00
David Lynch – filmy krótkometrażowe, pokaz 2 (85’):

BOAT (7’) | BUG CRAWLS (4’) |DARKENED ROOM (10’) | INDUSTRIAL SOUNDSCAPE (10’) | INTERVALOMETER EXPERIMENTS (13’) | LAMP (31’) | OUT YONDER (10’)

 

13.05., sobota, godz. 21.00
ZAGUBIONA AUTOSTRADA, Francja/USA, 1997 (135’)

Wyk.: Bill Pullman, Patricia Arquette, Robert Blake
Saksofonista Fred Madison znajduje na schodach swej luksusowej rezydencji tajemniczą kasetę video, na której ktoś zarejestrował okrutną zbrodnię popełnioną w sypialni jego domu. Zakrwawioną ofiarą okazuje się być żona Freda, Renee, zabójcą – on sam. Wezwana policja aresztuje muzyka, by po kilku dniach odkryć, że w celi – zamiast zabójcy – więziony jest nieznany młody mężczyzna…


14.05., niedziela, godz. 20.30

GŁOWA DO WYCIERANIA, USA, 1977 (89’)

Wyk.: Jack Nance, Charlotte Stewart, Allen Joseph
Debiut pełnometrażowy Davida Lyncha. Bohater filmu – Henry Spencer, zostaje zaproszony na kolację do rodziców swej dziewczyny, której nie widział od pół roku. Spotkanie przebiega w nietypowej atmosferze, nagle Henry dowiaduje się, że jego ukochana urodziła dziecko. Potomek okazuje się jednak dziwnym stworkiem, który ma niewiele wspólnego z normalnym dzieckiem. Narzeczona szybko pozostawia Henry’ego samego z ‚problemem’, co stanowi dla bohatera początek dziwnych wydarzeń.

Bilety do nabycia w kasie kina oraz on-line:

Seans fabularny: 15 zł
Krótkie metraże: 10 zł

http://kinoelektronik.pl

Przy zakupie jednorazowo biletów na 3 filmy fabularne, wstęp na krótkie metraże bezpłatny

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.