Wartość płyty winylowej – gdzie ją właściwie wycenić w Warszawie?

Gdzi wycena płyty winylowej w Warszawie

Płyty winylowe od końca dziewiętnastego wieku do lat 80-tych dwudziestego wieku były czynnie wykorzystywane do tworzenia zapisów nagrań muzycznych i ich odtwarzania. Obecnie zostały zastąpione innymi metodami jak na przykład płyty CD. Jednak nie oznacza to że stały się one bezużyteczne. Wiele osób posiada je w swoich domach i wciąż z nich korzysta, inni nie są pewni co z nimi zrobić. Płyty analogowe są w dzisiejszych czasach postrzegane jako produkt kolekcjonerski, dzięki czemu można je sprzedać po odpowiedniej wycenie.

Gdzie właściwie wycenić płytę winylową w Warszawie

Płyty winylowe można dać do wyceny lub sprzedać w następujących miejscach / następującym osobom:

  • W skupie płyt winylowych
  • W antykwariacie
  • W sklepie muzycznym
  • Prywatnym kolekcjonerom

Skup płyt winylowych

W skupie płyt winylowych można dostać szybką i bezpośrednią wycenę. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie ponieważ w większości przypadków nie trzeba samodzielnie wszystkiego załatwiać i odwiedzać danego miejsca. Ze skupem można skontaktować się telefonicznie lub mailowo i dokonać wstępnej wyceny po prostu przesyłając zdjęcia płyt z okładkami. Istnieje też możliwość aby pracownicy skupu odebrali towar osobiście lub wysłali kuriera do miejsca wybranego przez klienta. Sprawdź ofertę na wycenę płyt analogowych w warszawskim skupie Amicus. Możesz to załatwić nawet bez wychodzenia z domu.

Antykwariaty

Antykwariat również jest dość korzystną opcją jeśli chodzi o wycenę płyt winylowych. Istnieją antykwariaty które zajmują się głównie skupem i sprzedażą płyt muzycznych, w tym winyli. W takim miejscu można liczyć na sprawiedliwą wycenę przez osoby które znają się na rzeczy. Dodatkowo w niektórych przypadkach jest możliwe aby pracownik lub właściciel antykwariatu odwiedził klienta osobiście i dokonał wyceny u niego w domu.

Sklepy muzyczne i prywatni kolekcjonerzy

Sklepy muzyczne są dostępne w różnych miejscach w Warszawie. Niektóre z nich zajmują się głównie sprzedażą płyt z odzysku, inne posiadają nowe i stare egzemplarze. Takie miejsca mają bezpośrednie doświadczenie zarówno jako kupujący jak i sprzedający. Odwiedzając sklep osobiście można rozeznać się w jakiej cenie są sprzedawane tam płyty i oszacować potencjalne możliwości zysku za podobne produkty.

Prywatni kolekcjonerzy oferują dobre warunki wyceny i można z nimi negocjować. Wiele z nich jest w stanie zapłacić pokaźną sumę za mało spotykane okazy.

Od czego zależy wartość płyty winylowej

Wycena płyty winylowej jest zależna od różnych czynników i każdy egzemplarz przechodzi przez nią indywidualnie. Dlatego mając kilka płyt do sprzedania nie za wszystkie otrzyma się taką samą zapłatę. Oczywiście ilość płyt oddanych do skupu ma również znaczenie i może podnieść wartość, szczególnie jeżeli są zestawem tego samego wykonawcy.

Głównymi czynnikami branymi pod uwagą podczas wyceny są:

  • Wykonawca oraz tytuł
  • Jakość – stan w jakim jest sama płyta i jej okładka
  • Wydanie – konkretny numer wydania, rok, wytwórnia, kraj
  • Ilość sprzedawanych jednocześnie płyt

Rozbieżność cenowa jest dość wysoka. Wartość wyceny może zaczynać się od 2 złotych, a kończyć na ponad 50 złotych.

/materiał zewnętrzny/

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.