Warsztaty maturalne z języka polskiego w Muzeum Literatury

Warsztaty maturalne z języka polskiego w Muzeum Literatury.

Zapraszamy na oryginalny warsztat z języka polskiego dla maturzystów, który będzie się odbywał w Muzeum Literatury.

Wychodząc naprzeciw wymogom najnowszej matury z języka polskiego, proponujemy zajęcia polegające na interpretacji zarówno tekstów literackich, jak dzieł sztuki (obrazów, rzeźb, plakatów, fotografii) stanowiących ważny element ustnego egzaminu maturalnego.

Uczestnicy będą mieli możliwość napisania próbnych wypracowań, rozwiązania zadań testowych oraz zmierzenia się z próbnym egzaminem ustnym. Omówione zostaną wszystkie lektury wskazane w aktualnej „Podstawie programowej” jako obowiązkowe. Będziemy pracować, wykorzystując bogate zasoby Muzeum Literatury, w swobodnej, wolnej od stresu atmosferze. Zajęcia odbywać się będą w czwartki, w godz. 16.30-18.00.

Na warsztat nie zapisujemy grup – zapraszamy indywidualnych uczestników (mile widziani także uczniowie młodszych klas liceów i techników).

Pierwsze zajęcia odbędą się w czwartek, 21 lutego 2019 r., o godz. 16:30. Spotykamy się w hallu Muzeum Literatury, Rynek Starego Miasta 20 w Warszawie.

Wstęp – 1 zł.! – w ramach ministerialnego programu Kultura Dostępna.

Prowadzenie: dr Michał Friedrich – pracownik Zakładu Edukacji Polonistycznej Wydziału Polonistyki UW, nauczyciel warszawskich liceów z wieloletnim doświadczeniem. Autor książki „Barok w poezji Jerzego Harasymowicza”, współautor zbioru esejów „Miłosz w szkole” oraz scenariuszy lekcji i sprawdzianów dla wydawnictwa MAC Edukacja.

FB-klik

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.