Warsztaty filmowe z Fujifilm w ramach festiwalu 48 Hour Film Project Poland

Warsztaty filmowe z Fujifilm w ramach festiwalu 48 Hour Film Project Poland.

Reklama
Reklama

Fundacja Przestrzeń Filmowa oraz Fujifilm Polska zapraszają na weekendowe warsztaty filmowe, organizowane w ramach festiwalu 48 Hour Film Project Poland.

15 i 16 września 2018 roku na terenie Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego (BUW), odbędą się szkolenia ze sztuki operatorskiej i oświetleniowej, reżyserii oraz scenariopisarstwa, zarówno na poziomie podstawowym, jak i zaawansowanym. Dodatkowo w dniach 11, 12, 13 września na terenie budynku Samorządu Studentów Uniwersytetu Warszawskiego odbędą się wykłady otwarte, skierowane do osób zainteresowanych sztuką filmową.

Warsztaty operatorsko-oświetleniowe
Zajęcia poprowadzi Artur Żurawski PSC, autor zdjęć filmowych. Wykonywał zdjęcia m.in. do „Nieustraszonej”. Szkolenie jest skierowane wyłącznie do operatorów zarejestrowanych ekip, biorących udział w konkursie 48 Hour Film Project Poland 2018. Sprzęt, z którego będą korzystać uczestnicy, zapewnia partner warsztatów – Fujifilm. Podczas warsztatów zostaną ogłoszeni zwycięzcy konkursu organizowanego przez Fujifilm, którzy będą mieli możliwość darmowego wypożyczenia sprzętu japońskiego producenta, na czas trwania 48 Hour Film Project Poland. Patronat nad warsztatem objęło Polskie Stowarzyszenie Autorów Zdjęć Filmowych oraz FilmPro.

Reklama
Reklama

Warsztaty scenariuszowo-reżyserskie
Uczestnicy poznają kolejne etapy powstawania filmu od stworzenia scenariusza do jego realizacji. Prowadzący zdradzi także tajniki umiejętnego kierowania planem zdjęciowym oraz współpracy reżysera ze scenarzystą. Warsztaty są otwarte dla wszystkich, jednak uczestnicy niezarejestrowani w konkursie 48HFP Poland muszą wnieść opłatę 150 zł za jeden dzień lub 200 zł za 2 dni warsztatowe.

Warsztaty scenariopisarskie
Warsztaty zostaną poprowadzone przez Agnieszkę Kruk, założycielkę StoryLab Pro. Zajęcia skierowane są do osób piszących lub planujących napisanie scenariusza filmowego.
Dla niezarejestrowanych uczestników obowiązuje opłata 150 zł za jeden dzień lub 200 zł za 2 dni warsztatowe.

Wykłady
Poza ofertą warsztatową, organizatorzy przygotowali trzy dni otwartych, bezpłatnych wykładów, skierowanych do osób zainteresowanych sztuką filmową. Wszystkie warsztaty odbędą się w budynku Samorządu Studentów Uniwersytetu Warszawskiego.

Reklama
Reklama

11 września (wtorek), godzina 18:30 – Wykład z Legalną Kulturą. Doskonałe zajęcia dla osób zainteresowanych zagadnieniem prawa autorskiego, ochroną własności intelektualnej           
w kontekście kultury.

12 września (środa), godzina 18:30 – Spotkanie z reżyser castingu Ewą Łepecką. Jak przygotować się dobrze do castingu? Na co zwrócić uwagę, a o czym lepiej zapomnieć?

13 września (czwartek), godzina 18:30 – Jak się odnaleźć w branży filmowej i wytyczyć ścieżkę kariery, czyli kilka kroków do czerwonego dywanu. Spotkanie poprowadzi Agnieszka Sękowska, wieloletnia producentka konkursu 48 Hour Film Project Poland! Dowiecie się m.in. co zrobić z filmem aby nie kończyć swojej przygody z kinem, na wzięciu udziału w 48HFP Poland! Wykład BEZPŁATNY

Szczegółowe informacje nt. warsztatów i wykładów znajdują się tutaj – klik.

Reklama
Reklama

Obserwuj 48HFP Poland w mediach społecznościowych:
Facebook: https://www.facebook.com/48HFPPoland/
Instagram: @48hfp_poland

[quads id=3]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.