Warszawskie ZOO zbiera środki na adaptację wybiegu dla niedźwiedzi

Warszawskie ZOO zbiera środki na adaptację wybiegu dla niedźwiedzi

Wybieg przy trasie W-Z nie jest już bezpieczny dla niedźwiedzi brunatnych z Warszawskiego ZOO- wszyscy widzieliśmy wstrząsające zdjęcia z bezmyślnego wtargnięcia na ich wybieg. Niestety nie było to pierwsze takie zdarzenie, dlatego jedyną słuszną decyzją było przeniesienie niedźwiedzi na bezpieczny teren.

Dwie niedźwiedzice – Sabina i Mała przyjechały w 2007 ze szkoły cyrkowej w Julinku. Miały dożyć sędziwego wieku na wybiegu przy Alei Solidarności i zakończyć historię niedźwiedzi w tym miejscu. Mieliśmy przygotowany dla nich wybieg na terenie ZOO na czas ich zupełnej starości. Jesienią 2019 r. trafiła już tam Tatra – trzecia mieszkanka wybiegu przy Alei Solidarności. Miała liczne problemy zdrowotne wieku starczego, w tym trudności z chodzeniem – dla swojego bezpieczeństwa nie mogła zostać na wybiegu z fosą. Teraz dołączyły do niej Sabina i Mała.

Wybieg na terenie ZOO, na który trafiły teraz interwencyjnie Sabina i Mała, będzie ich wybiegiem tymczasowym. Dostosujemy go, by był dla nich jak najwygodniejszy – m.in. wyposażymy w basen i deszczownię na upały, poprawimy gawry, ale docelowo dostaną nowy wybieg, specjalnie dla nich. Na to potrzeba jednak czasu i funduszy.

Działaj sercem, pomóż niedźwiedziom i dołącz się do zbiórki https://zrzutka.pl/warszawskiemisie

Cały dochód z poprzedniej zbiórki Fundacja PANDA „Załóż maskę – pomóż Pandzie” zostanie przeznaczony na modernizację niedźwiedziego lokum, jednak nie są to wystarczające środki. Z tego powodu otwieramy nową zbiórkę licząc ponownie na szczodrość miłośników zwierząt.

Fundacja PANDA wraz z Dyrekcją Warszawskiego ZOO przygotowała zestaw wyjątkowych upominków za wsparcie.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.