“ZOObacz co w Warszawskim ZOO”. Warszawskie ZOO zaprasza na You Tube

UDOSTĘPNIJ
  • 2
  •  
  •  
  •  

Warszawskie ZOO zaprasza na You Tube.

Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie rozpoczął produkcję własnych filmów dokumentalnych. Cykl nosi tytuł: “ZOObacz co w Warszawskim ZOO!” i dostępny jest na You Tube. Nagrania są tworzone przy współudziale wolontariuszy Warszawskiego ZOO.

Raz w tygodniu, w każdy piątek na You Tube będą zamieszczane krótkie filmy na temat mieszkańców stołecznego zoo. Sekrety zwierzaków oraz ciekawe historie z ich życia przedstawia dyrektor Miejskiego Ogrodu Zoologicznego dr Andrzej G. Kruszewicz. Bohaterami pierwszego odcinka są goryle mieszkające na wybiegach dla małp naczelnych w Warszawskim ZOO.

W stołecznym zoo wiele się dzieje. Placówka zmienia się i rozwija. Cykl filmów ma pokazać charakter i kierunek tych zmian, ale także bliżej przedstawić zwierzęta mieszkające w stołecznym ogrodzie. Prezentowane są tam nowinki i wyjaśniane różne kwestie związane z działalnością zoo – np. dlaczego zwierzęta przemieszczane są między ogrodami, czym się różnią ogrody zoologiczne stowarzyszone w międzynarodowych organizacjach (EAZA, WAZA) od prywatnych zwierzyńców. Tematów na pewno nie zabraknie. Dzięki wsparciu wolontariuszy (m.in. z programu Ochotnicy Warszawscy) ZOO może zrealizować i pokazać sporą ich część.

Link do kanału znajduje się również na stronie internetowej oraz na facebooku.

https://www.facebook.com/WarszawskieZOO/?ref=br_rs

źródło: materiały prasowe

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.