Warszawskie Śniadanie Literackie w Ogrodzie Krasińskich

Warszawskie Śniadanie Literackie w Ogrodzie Krasińskich.

Eko śniadanie z literaturą, rozmowy o książkach, quiz z nagrodami, teatr japoński dla dzieci. To wszystko czeka na uczestników Warszawskiego Śniadania Literackiego w Ogrodzie Krasińskich w sobotę, 29 czerwca, podczas „Imienin Jana Kochanowskiego”. Zaprasza Nagroda Literacka m.st. Warszawy.

W Ogrodzie Krasińskich oraz sąsiadującym z nim Pałacu Rzeczypospolitej odbędzie się 8. edycja „Imienin Jana Kochanowskiego”*.  Z tej okazji Nagroda Literacka m.st. Warszawy zaprasza przez cały dzień na darmowe śniadania przygotowane z ekologicznych i lokalnych produktów.  Nie zabraknie świeżego pieczywa, polskich serów, sezonowych owoców i warzyw oraz dżemów. Wszystko podane zostanie na bio talerzykach z otrębów. Wspólny posiłek stanie się pretekstem do rozmów o książkach.

Godz. 11.00 – Pozwala się czytać przy jedzeniu – śniadanie poranne (Zuzanna Ossowska)
Na stoisku będą dostępne książki nominowane do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy, do przeglądania lub czytania podczas śniadania.  Spotkanie poprowadzi literaturoznawczyni, z doświadczeniem w organizowaniu warsztatów i spotkań.

Godz. 12.30 – Drugie śniadanie z kreatywnym konkursem wiedzy literackiej (Monika Raczyńska)
W trakcie drugiego śniadania odwiedzający będą mogli w zabawny sposób sprawdzić swoją wiedzę literacką i kreatywność.  Zwycięzcy konkursu otrzymają książki nominowane do tegorocznej Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. Przepytywać z wiedzy o literaturze będzie prowadząca jeden z Warszawskich Dyskusyjnych Klubów Książki.

Godz. 14.00 – Późne śniadanie z teatrem japońskim dla dzieci (Joanna Mueller)
Spotkanie połączone z warsztatami inspirowanymi japońskim teatrem kamishibai „Szkoła Czi-Tam”. Podczas śniadania dzieci będą miały szansę zapoznać się z japońskim teatrem kamishibai, w którym opowieści są „wyczarowywane” z magicznej drewnianej skrzynki z ilustracjami. Narratorką będzie warszawska poetka , która przeczyta swoją kamishibajkę.

Godz. 15.30 – Śniadanie warszawskie na podwieczorek (Amalia Szałachowska)
Śniadanie połączone z klubem varsavianisty, którego tematem będzie Warszawa  wymyślona, fikcyjna. Słowem – Warszawa literacka. Na rozgrzewkę uczestnicy dowiedzą się kim był Stanisław Wokulski, który dawno temu mieszkał ponoć przy ul. Krakowskie Przedmieście 4.

Wydarzenie na scenie

Godz. 11.30 – Spotkanie z laureatem Nagrody Literackiej m.st. Warszawy w kategorii Warszawski Twórca – Kazimierzem Orłosiem (Janusz Drzewucki)  

W tym roku, podczas gali 12. edycji Nagrody Literackiej m.st. Warszawy uhonorowano Wiesława Myśliwskiego za powieść „Ucho igielne” (Proza), Krystynę Dąbrowską za tomik „Ścieżki dźwiękowe” (Poezja), Cezarego Harasimowicza i Martę Kurczewską za „Mirabelkę” (Literatura dziecięca). Z kolei w kategorii Edycja warszawska zwyciężyła książka „Dom. Historia przytułku św. Franciszka Salezego” Andrzeja Żora. Tytuł Warszawski twórca otrzymał Kazimierz Orłoś.

* Imieniny Jana Kochanowskiego to literacki piknik, który odbywa się w Ogrodzie Krasińskich oraz w pałacu Rzeczypospolitej. Po raz pierwszy został zorganizowany przez Bibliotekę Narodową w 2012 roku, przede wszystkim w reakcji na utrzymujący się z roku na rok niski poziom czytelnictwa, ale również w celu podkreślenia, jak istotna dla krajowej produkcji wydawniczej jest polska literatura (informacja ze strony organizatora)

Fundator i organizator: Miasto Stołeczne Warszawa
Patroni medialni: Radio TOK FM; lubimyczytać.pl; warszawa.wyborcza.pl; Książki. Magazyn do czytania
Współpraca: Biblioteka Narodowa

źródło: UM Warszawa

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.