Warszawskie opowieści, czyli spotkanie z legendą w ratuszu

Warszawskie opowieści, czyli spotkanie z legendą w ratuszu

Spotkania „Warszawskie opowieści, czyli spotkanie z legendą w ratuszu”. 

Program:

„Powrót Bazyliszka. Nowe legendy warszawskie” ( 5.11.2016)
Akcja opowieści toczy się współcześnie w warszawskich autobusach, tramwajach oraz przystankach i stacjach metra. To właśnie tam pojawił się Bazyliszek, który powrócił znów do Warszawy w nowej, zaskakującej postaci. Poszczególne przystanki otworzą szkatułki z warszawskimi opowieściami, zadaniami i zagadkami dla wszystkich uczestników. Sojusznikami, a być może przeciwnikami smoka będą: Syrenka, która śpiewa po afrykańsku, Złota Kaczka oraz Mr. Lindley.

„Skarby Złotej kaczki. Warszawa wielokulturowa” (22.10. 2016 i 12.11.2016)
Pewnej nocy dwójka dzieci z Powiśla postanowiła sprawdzić, czy Złota Kaczka naprawdę istnieje, a jeśli tak, to jak chroni skarby. Jakież było ich zdumienie, gdy okazało się, że Złota Kaczka nie dość, że istnieje, to jeszcze ma niezwykły dar przenoszenia swoich gości w czasie… My również wyruszymy w niezwykłą podróż w czasie i przestrzeni: odwiedzimy pałac króla Jana i królowej Marysieńki, gdzie spotkamy kapelę cygańską, zajrzymy na staromiejski rynek, gdzie w XVIII wieku towary zachwalali ormiańscy kupcy; powędrujemy też na ulicę Krochmalną, gdzie przed wojną znajdował się Dom Sierot Janusza Korczaka… Będziemy opowiadać historie, śpiewać i wspólnie zaklinać czas. Może ktoś z Was znajdzie swój własny skarb?

„Opowieści świąteczne” (3.12.2016 i 10.12.2016)
Opowieści wigilijne z różnych stron świata. Skąd pochodził prawdziwy święty Mikołaj ? Czy wszyscy lubią go za to, że jest bogaty, czy też za to, że jest brodaty? Jak wyglądają świąteczne przygotowania w niebie i kto naprawdę dostrzegł pierwszą gwiazdę? Kim mogli być trzej królowie? Historie z różnych stron świata wokół narodzin Jezusa i świąt Bożego Narodzenia z towarzyszeniem kolęd granych na bluesowo i w afrykańskich rytmach, na egzotycznych instrumentach.

Legendy opowiadać będzie Stowarzyszenie Grupa Studnia O. Spotkania przeznaczone są dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat. Zapisy na poszczególne wydarzenia rozpoczynać się będą najpóźniej na tydzień przed spotkaniem.

Cykl spotkań w otwartym urzędzie to legendy warszawskie w nowej szacie.
Spotkania odbywać się w soboty: 8, 22 października, 5 i 12 listopada oraz 3 i 10 grudnia, w godz. 11:00 – 13:00. Wydarzenia te odbędą się w specjalnym miejscu – ratuszu m.st. Warszawy na pl. Bankowym 3/5, gdzie na co dzień zapadają ważne decyzje dotyczące całej stolicy.

Wstęp bezpłatny

Formularz zgłoszeniowy na „Warszawskie opowieści, czyli spotkanie z legendą w ratuszu” – klik

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.