Warszawskie Dożynki Ogrodów Społecznościowych w Ogrodzie Botanicznym UW

Warszawskie Dożynki Ogrodów Społecznościowych.

7 października 2017 roku w Ogrodzie Botanicznym UW odbędą się pierwsze dożynki warszawskich ogrodów społecznościowych, w których zobaczycie działania i ogrody.

Program

13:00 – 15:00 “Wycieczka po warszawskich ogrodach”

Wraz z przewodnikiem poznacie wszystkie ogrody społecznościowe w Warszawie i zlokalizujecie je na mapie Warszawy. Przy każdym ogrodzie otrzymacie zagadkę do rozwiązania, śledząc odpowiedź traficie na ogrody, może akurat będzie to ogród w waszej dzielnicy? 

13:00 – 15:00 Warsztaty 
Miejsce – ogród, sala pracowni edukacyjnej

Ciekawi Cię jakie kwiaty posadzić aby było mnóstwo nektaru dla miejskich zapylaczy? Jakie dzikie rośliny jadalne rosną w Polsce? Jak odbić liście na płótnie i zabrać do domu wspomnienie lata?

13:00 – 14:30 Zapylacze (warsztaty dla dorosłych) Krysia Jędrzejewska-Szmek OBUW. Obowiązują zapisy na email izabellamier@gmail.com – maximum 15 osób, od 15 roku życia 

13:00 – 14:30 Spacer botaniczny – dzikie rośliny jadalne? Barbara Matejak OBUW. Obowiązują zapisy na email izabellamier@gmail.com – maximum 20 osób, dla dorosłych i dzieci 

13:00 – 15:00 Eco-printing (warsztaty rodzinne) Fundacja Viridarium. Obowiązują zapisy na email viridarium.novum@gmail.com – do 30 osób, dla dorosłych i dzieci

15:30 Nagrody
Rozstrzygnięcie konkursu “Plony Warszawskie” 
Rozstrzygnięcie konkursu “Mapa ogrodów” 

Zapraszamy wszystkie ogrody do konkursu o najciekawsze plony, który z ogrodów ma największą dynię, kto z ogrodniczek i ogrodników zrobił/a najsmaczniejsze przetwory? Rozdamy nagrody za zdobycie całej mapy ogrodów warszawskich. 

16:00 Zupa z Plonów

Po warsztatach i konkursach czas na gorącą zupę z warszawskich plonów. Poczęstunek otwarty dla wszystkich zwiedzających. 

16:30 – 18:00 – Koncert w szklarni 
Miejsce – szklarnie tropikalne

Od 16:30 zapraszamy do szklarni, w których czeka słodki podwieczorek. O 17:00 zacznie się występ muzyczny – zespół do potwierdzenia.

Zapraszamy do zagadywania ogrodników i ogrodniczki, którzy będą się wyróżniać identyfikacją Bujnej Warszawy, możecie się dowiedzić gdzie są nasze ogrody i jak je budujemy.

Ogród Botaniczny UW, al. Ujazdowskie 4

http://www.ogrod.uw.edu.pl/

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.