Warszawskie Dni Różnorodności: Barbara Harrell-Bond – pokaz filmu i debata

Warszawskie Dni Różnorodności: Barbara Harrell-Bond.

„Barbara Harrell-Bond – życie niezwykłe” – pokaz filmu i debata o wyzwaniach pomocy prawnej uchodźcom w ramach Warszawskich Dni Różnorodności.

Barbara Harrell-Bond (1932-2018) to brytyjska antropolożka, aktywistka działająca na rzecz uchodźców i niestrudzona obrończyni ich praw. Była założycielką pierwszych studiów uchodźczych na Uniwersytecie Oksfordzkim oraz inicjatorką programów pomocy prawnej dla uchodźców w wielu krajach. Harrell-Bond zmarła niespełna miesiąc temu – 11 lipca. 
Biorąc udział w obchodach Warszawskich Dni Różnorodności, na kanwie filmu opowiadającego o jej życiu i dokonaniach, w interdyscyplinarnym gronie, porozmawiamy o wyzwaniach związanych z niesieniem tego typu pomocy w różnych kontekstach.

W dyskusji udział wezmą:
– dr Katarzyna Grabska, antropolożka społeczna specjalizująca się w tematyce uchodźczej i migracyjnej, autorka filmu
– prof. dr hab. Irena Rzeplińska, prawniczka, założycielka i opiekun Programu Pomocy Prawnej dla Uchodźców i Migrantów Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka
– Feras Daboul, uchodźca z Syrii, mentor w Centrum Pomocy Cudzoziemcom Fundacji Ocalenie
– Justyna Wróbel, adwokatka specjalizująca się w prawie imigracyjnym i humanitarnym, współpracuje z Centrum Pomocy Cudzoziemcom Fundacji Ocalenie
Dyskusję poprowadzi dr Helena Patzer, antropolożka zajmująca się zagadnieniami migracji. 

Film „Barbara Harrell-Bond – życie niezwykłe”/ “Barbara Harrell-Bond – a life not ordinary” będzie prezentowany w angielskiej wersji językowej z polskimi napisami.
Reżyseria: Enrico Falzetti, scenariusz: Katarzyna Grabska i Enrico Falzetti, produkcja: Katarzyna Grabska we współpracy z AMERA Int., 58 min.
https://vimeo.com/260901002

Wtorek, 21 sierpnia 2018, godz. 19:00
Pracownia Duży Pokój, ul. Warecka 4/6 
(wejście od ul. Kubusia Puchatka)

Organizatorzy spotkania
Stowarzyszenie „Pracownia Etnograficzna” im. Witolda Dynowskiego
Pracownia Duży Pokój
Fundacja Ocalenie
Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UW

Pracownia Warecka – zadanie finansowane w ramach umowy 973/P-DUN/2018 ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.