Warszawskie Dni Rodzinne 2017: Zaczarowane drzewo

Warszawskie Dni Rodzinne 2017: Zaczarowane drzewo.

W ramach „Warszawskich Dni Rodzinnych 2017” zapraszamy na niedzielne spotkanie dla dzieci z cyklu „Szlakiem orientalnych opowieści”:
Spektakl tradycyjnego tureckiego teatru cieni Karagöz „Zaczarowane drzewo (Gizemli Ağaç)”.

Karagöz to najbardziej znany bohater tureckiego teatru cieni. Zabawny i skory do psot Karagöz wraz ze swoim przyjacielem Hadżiwatem cały czas przeżywa różne przygody. Co czeka ich tym razem?Czelebi postanawia posadzić drzewa w dzielnicy. Prosi Hadżiwata o pomoc w rozdaniu nasion mieszkańcom, choć ostatecznie zostaje z tym zadaniem sam. Nikomu ich nie przekazuje i zasiewa je samodzielnie. Nie wie jednak, że nie są to zwykłe nasiona…

Teatr Marzeń Gülhane powstał w 2007 r. z inicjatywy Enisa Ergüna i Göher Ergün. Organizuje spektakle tradycyjnego tureckiego teatru cieni, teatru lalek oraz warsztaty dla dzieci i dorosłych.Spektakle oraz warsztaty organizowane są przez artystów zapisanych w rejestrze Centrum Dokumentacji i Wiedzy o Kulturze Ludowej Ministerstwa Kultury i Turystyki Republiki Turcji oraz znajdujących się na liście niematerialnego dziedzictwa kulturowego.

Przedstawienie jest również częśćią cyklu „Sześć wieków relacji polsko-tureckich”.

8 października 2017
godz. 12.00, 13.30
pałac Pod Blachą

Wstęp bezpłatny

Obowiązują zapisy: www.warszawskiednirodzinne.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.