Warszawski Weekend Książki Niedorosłej

Warszawski Weekend Książki Niedorosłej

W weekend 18-20 listopada 2016 roku odbędzie się święto książki dziecięcej. Pretekstem jest obchodzony 20 listopada Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Hasłem przewodnim jest więc: Mam prawo czytać książki. Przez trzy dni w stołecznych księgarniach odbędzie się kilkanaście wydarzeń dedykowanych dzieciom, młodzieży oraz dorosłym, które mają być zachętą do zainteresowania się literaturą dla dzieci i młodzieży oraz zachętą do sięgnięcia po książki dla młodszych i starszych czytelników.

Tym razem do wspólnego działania zgłosiło się 15 warszawskich księgarń: Badet Ursynów, Badet Wilanów, Księgarnia Bagatela na Pięterku, Księgarnia Bullerbyn, Księgarnia Baczyńskiego, Księgarnia Dwie Siostry, Jak Wam się podoba / Sklep z książkami, Księgarnia na Tłomackiem, WilaBuki, „Zacheta” Ksiegarnia Artystyczna, Tarabuk w siedzibie Stowarzyszenia Wolnego Słowa, Tarabuk w Teatrze Lalka, MiTo, Kluboksięgarnia Radio Telewizja i Arto Bookstore w Królikarnia Cafe.

19 listopada 2016 (sobota)

Cały dzień w Tarabuk w siedzibie Stowarzyszenia Wolnego Słowa: „Cuda wianki – wystawa ilustracji Marianny Oklejak nagrodzonej przez PS IBBY w konkursie na najpiękniejszą książkę roku 2015 (wszyscy)

11.00 Radio Telewizja. Warsztaty „Robimy książkę” (5-10 lat)
11.00 Jak wam się Podoba. Laureaci Bologna Ragazzi Award. (dorośli) KLIK!

11:30 Art Bookstore w Królikarnia Cafe. Mały Teatr Ilustracji „Na ludowo” Poznamy rozmaite stworki i potworki rodem ze słowiańskiego bestiariusza (6-9 lat) KLIK!
11.30  Badet Ursynów. Bozie: poznajemy religie (7+ lat) KLIK!
12.00  Księgarnia Dwie Siostry Elementarz pierwsza klasa – warsztaty plastyczne z Darią Solak. (6-9 lat) KLIK!
12.00 Bagatela na pięterku. Spotkanie z poetą Jakubem T. Wolskim autorem książki „Bajki dla Zuzi i Gajki.” KLIK!
13.00 Tarabuk w Teatrze Lalka. „Pięć Sprytnych Kun” Justyny Bednarek. Mariola Mindak z Fundacji Tarabuk wtajemniczy dzieci w przygodę Kuny Purchawki i razem z nimi przyrządzi sałatkę Patrycji. KLIK!
14.00 Wilabuki. Spotkanie z twórczyniami książki – przewodnika po Warszawie dla dzieci „Warszawa/ Warsaw” wydawnictwa Noboco (5-10 lat) KLIK!
15.30 Księgarnia Artystyczna w Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki. Jak zachęcić dzieci do czytania i samemu się przy tym świetnie bawić? (dorośli) KLIK!
16.30 Art Bookstore Królikarnia Cafe. „Dolina Muminków w Listopadzie”. Warsztat obejmuje zarówno czytanie Doliny Muminków jak i wykonywanie różnych prac artystycznych.(3+ lat) KLIK!

20 listopada 2016 (niedziela)

11.00 Jak Wam się Podoba Co wyskoczy z książki. Warsztaty pop-upów z Anitą Graboś. (6+ lat) KLIK!
12.00 MiTo. Kobiety i mężczyźni. Dziecięca debata filozoficzna. (7-12 lat) KLIK!
12.30 Tarabuk. Warsztaty twórcze z autorką książki „Cuda wianki” Marianną Oklejak KLIK!
13.00 Bagatela na Pięterku. Pan Poeta czyta dzieciom. Czytanie performatywne bajki „Podróż do przyjaźni” (3+ lat) KLIK!
15.00 Wilabuki. Spotkanie z przedstawicielami Polskiej Sekcji IBBY dotyczące współczesnych konkursów książki dla dzieci i młodzieży i nagrodzonych i wyróżnionych książek dla dzieci w Polsce. Co warto wyłowić z konkursu? Z możliwością obejrzenia nagrodzonych książek, porozmawiania o tym, jak z nich korzystać w czytaniu z dzieckiem (książki obrazowe).
15.00 Księgarnia Bullerbyn. Wietrzyk – jesienne warsztaty z książką wydawnictwa Przygotowalnia.  (3-6 lat) KLIK!
16.00 Art Bookstore Królikarnia Cafe. Mały Teatr Ilustracji „Podróż na wschód” Zabierzemy Was w podróż do dalekiej Japonii – miejsca, z którego pochodzi teatr ilustracji. Będziemy rozmawiać o tym, co nas z Japończykami różni i co łączy, poznamy japońskiego super bohatera, a podczas warsztatów będziemy m.in uczyć się japońskiej kaligrafii oraz sztuki składania papieru zwanej origami. (6-9 lat) KLIK!
17.00 Badet Ursynów. Spotkanie z Yvette Żółtowską-Darską autorką książki „Neymar. Chłopak, który urodził się, by grać w piłkę”. (6+ lat) KLIK!

Przez cały weekend w Księgarni Dwie Siostry będzie trwała urodzinowa wystawa miniatur młodych polskich ilustratorów związanych z Wyd. Dwie Siostry: Dominiki Czerniak, Joanny Grochockiej, Darii Solak i Adama Wójcickiego. Zachęcamy do podziwiania i kupowania! Na wystawie będzie można także zobaczyć oryginały rysunków holenderskiego mistrza ilustracji Thé Tjong-Khinga.

źródło

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.