Warszawski Orszak Trzech Króli 2019

Warszawski Orszak Trzech Króli 2019.

Największy Orszak Trzech Króli, po raz jedenasty, przejdzie ulicami Warszawy. Tradycyjnie, spotkamy się na Placu Zamkowym. O godz. 12:00 obejrzymy na telebimach transmisję modlitwy „Anioł Pański” z Watykanu, po której Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz rozpocznie Warszawski Orszak i poprowadzi go do Stajenki.

Z balkonu na Zamku Królewskim odezwą się Fanfary (grać będzie p. Jacek Jurkowski), przy dźwiękach których, z dziedzińca Zamku wyjdą Trzej Królowie i przejdą na scenę, gdzie odegrają scenę „Olśnienia”.

Przed królewskimi Orszakami, w drogę do Betlejem, wyruszy Orszak Rodzinny, który będzie prowadzony przez Brzemienną Świętą Rodzinę z osiołkiem.

Na Placu Zamkowym nie zabraknie znanych i wyczekiwanych atrakcji – taniec Aniołów z szarfami, taniec chińskiego smoka, atak Diabłów na Orszaki oraz musztra Legionu Rzymskiego. Nowością będzie występ bębniarzy.

W drodze do Stajenki Królowie miną mansjony:

– Dwór Heroda – grupa teatralna z Duszpasterstwa Akademickiego „Arka”,

– Gospoda – studenci z Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”,

– Chóry Anielskie – chór ze Szkoły Sióstr Nazaretanek,

– Walka Dobra ze Złem – Niepubliczne Gimnazjum Wyspa JP2 i szkoły im. Ks. Jana Twardowskiego,

– Pasterze – Teatr „Biedronka” działający przy szkołach Stowarzyszenia „Sternik”,

– Brama Anielska – szkoła „Strumienie”.

Każdy z Królów inaczej będzie podróżował do Betlejem: Król Afrykański na wielbłądzie, Król Azjatycki na platformie ciągniętej przez kulisów, a Król Europejski – na tronie umieszczonym na rikszy, a jego Orszakowi będą towarzyszyły alpaki prowadzone na smyczy przez dzieci.

Barwne Orszaki przejdą Krakowskim Przedmieściem i ulicą Królewską na Plac Piłsudskiego, gdzie zostanie oddany pokłon Dzieciątku Jezus – najpierw przez Pasterzy (przed ich pokłonem zostanie zaśpiewana pastorałka „Oj Maluśki, Maluśki” ze zwrotkami konkursowymi), a później Królów, którzy wręczą dary Dzieciątku oraz zostanie odczytana Ewangelia. Po tej scenie, wzorem ubiegłorocznego Orszaku, Warszawiacy i goście zostaną zaproszeni do odtańczenia poloneza do kolędy „Bóg się rodzi”.

Na Placu Piłsudskiego, oczywiście, nie zabraknie kolęd – najpierw w wykonaniu chóru Centrum Myśli Jana Pawła II pod dyrygenturą p. Jana Krutula, a później – warszawskich studentów pod przewodnictwem p. Aleksandry Siekierzyńskiej.

Na Placu Piłsudskiego ustawione będę zagrody ze zwierzętami (wielbłąd, alpaki, osioł, kozioł, owieczki i ptaki. Będzie możliwość zakupienia orszakowych gadżetów i książek, ciepłych posiłków i napojów, jak również dowiedzenia się czegoś o misjach w namiocie Ad Gentes.

Dzieci biorące udział w Orszaku otrzymają Skrzynie Skarbów wypełnione cukierkami i niespodziankami, a pozostałe będą mogły wziąć udział w grze „W drodze do Stajenki” – w orszakowym śpiewniku będzie strona z zabawą polegającą na zebraniu czterech różnych naklejek, które będą rozdawane w czterech punktach, oznaczonych flagami, na Placu Piłsudskiego. Po zebraniu kompletu naklejek, dziecko będzie mogło odebrać mały upominek.

W wyznaczonych punkach będzie można zrobić sobie zdjęcie z Trzema Królami, Świętą Rodziną i namalowanym wielbłądem.

W trakcie Orszaku wolontariusze będą rozdawali uczestnikom korony, śpiewniki i nalepki, a także zbierali pieniądze do puszek – publiczna zbiórka pieniędzy „Podaruj dzieciom wakacje”, z której dochód zostanie przekazany na dofinansowanie wakacyjnych wyjazdów dla dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.

Warszawskiemu Orszakowi będzie towarzyszyła akcja „Jak dokarmiać mądrze ptaki” – będziemy rozdali karmę dla ptaków i ulotki z informacjami opracowanymi przez Lasy Państwowe, jak mądrze pomagać ptakom mieszkającym w Warszawie. Sponsorem karmy dla ptaków jest Sklep Zoologiczny „Champion”.

Partnerami Strategicznymi Orszaku Trzech Króli są: LOTTO, PKN ORLEN, PGNiG S.A. oraz Suempol Sp. z o.o.

Naszym Partnerem dbającym o kompleksowy monitoring mediów jest Instytut Monitorowania Mediów. 

Ubezpieczenie Orszaków zapewnia firma InterRisk.

Więcej – klik

źródło: materiały prasowe

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.