Warszawska Karta Miejska na urodziny ZOO

Od 8 marca można zamówić Warszawską Kartę Miejską ze zdjęciami pięknych zwierząt. Do wyboru jest pantera śnieżna Layla i myszojeleń o imieniu Arnold.

Reklama
Reklama

Okazją do emisji tych wyjątkowych kart przez Zarząd Transportu Miejskiego jest Dzień Misji Ogrodów Zoologicznych i Akwariów oraz urodziny Warszawskiego ZOO – oba święta obchodzone są 11 marca.

Nowe karty ze zwierzętami można zamówić tak jak każdą inną kartę  – można je wybrać  spośród wzorów dostępnych przy wypełnianiu wniosku o wydanie Warszawskiej Karty Miejskiej na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego.

W ubiegłym roku warszawskie ZOO zaprosiło do wspólnego świętowania inne polskie ogrody zoologiczne i w tym roku ponownie odbywa się akcja pod hasłem #chronimyGINĄCEgatunki. Wspiera ją Europejskie Stowarzyszenie Ogrodów Zoologicznych i Akwariów (EZAZA).

Reklama
Reklama

Dzięki współpracy polskich ogrodów zoologicznych, jeden dzień przerodził się w tydzień obchodów, który w tym roku odbywa się od 8 do 14 marca pod hasłem „Są maluszki, jest nadzieja”. Dziś ogród zoologiczny to nie jest cyrk, menażeria ani schronisko. Przychodzące na świat w ogrodach zoologicznych zwierzaki są nadzieją na ocalenie ginących gatunków, a niejednokrotnie na ich powrót do natury.Ambasadorką tegorocznego TyGodnia Misji Warszawskiego ZOO jest rodowita warszawiaka, piękna irbiska Layla.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego.

źródło: WTP

Reklama
Reklama

[quads id=3]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.