Warszawska Czytelnia Nagrody Literackiej

W pięciu lokalizacjach w stolicy od 1 lipca będą dostępne specjalne punkty do czytania książek, które znalazły się w finale 14. edycji Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. Do 31 sierpnia lekturę można połączyć z zakupami spożywczymi czy wizytą w serwisie rowerowym.

W wakacje w stolicy będzie działać pięć punktów czytania książek zakwalifikowanych do tegorocznej edycji Nagrody Literackiej – zarówno nagrodzonych, jak i nominowanych. Lokalizacje Warszawskich Czytelni zostały dobrane tak, by literatura znalazła się jak najbliżej mieszkających w stolicy, czyli tam, gdzie załatwiają swoje codzienne sprawy.

Zagłębić się w lekturę na leżaku będzie można:

  • przy warzywniaku „Owoce, Warzywa” na ulicy Kazimierzowskiej 10
  • w sklepie i serwisie rowerowym „Bajki z bajki” przy al. J. Waszyngtona 136
  • w sklepie ogrodniczym „Dom Roślin” przy ul. Z. Krasińskiego 18
  • u Barbera „Ferajna” przy ul. Gen. W. Andersa 6
  • przy „Na Gramy. Sklep Bez Plastiku” na ul. Pięknej 24/26A

Przygotowaliśmy tę akcję z nadzieją, że takie przypadkowe spotkania z książką mogą stać się wstępem do prawdziwej czytelniczej pasji. W czasie wakacji Warszawa przygotowała wiele wydarzeń związanych z literaturą, książka to świetny towarzysz w letnim wypoczynku, w każdym miejscu i o każdej porze – mówi Aldona Machnowska-Góra, zastępczyni prezydenta Warszawy.

Każda Warszawska Czytelnia Nagrody Literackiej zostanie zaopatrzona w komplet książek nominowanych do 14. Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. Wśród nich znajdą się oczywiście cztery nagrodzone tytuły, czyli „Tkanki miękkie” Zyty Rudzkiej (proza), „Zakłady holenderskie” Radosława Jurczaka (poezja), „Którędy do Yellowstone? Dzika podróż po parkach narodowych” Aleksandry i Daniela Mizielińskich (literatura dziecięca) oraz „Najlepsze miasto świata. Warszawa w odbudowie 1944-1949” Grzegorza Piątka (książka o tematyce warszawskiej).

źródło: UM Warszawa

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.