Warszawscy strażnicy miejscy dla Niepodległej

11 listopada 2018 roku w samo południe Polacy odśpiewają wspólnie hymn państwowy. Z tej okazji Muzeum Zamek Królewski w Warszawie zwróciło się do warszawskiej straży miejskiej z propozycją odegrania o godz. 12.00 z Wieży Zegarowej Mazurka Dąbrowskiego.

Tego dnia z Wieży Zegarowej warszawiacy usłyszą więc – wyjątkowo – dwie melodie: codzienny hejnał warszawski (o godz. 11.15) i hymn państwowy (o godz. 12.00).

Straż Miejska m.st. Warszawy zaprasza na plac Zamkowy – do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Codziennie o godz.11.15 strażnicy wykonują z Wieży Zegarowej Zamku Królewskiego hejnał warszawski. Muzycy są na co dzień pracownikami Wydziału Profilaktyki i Planowania i biorą czynny udział w jego działaniach.

Realizując zadania w obszarze bezpieczeństwa i porządku publicznego straż miejska uczestniczyć będzie w zabezpieczeniu uroczystości związanych z obchodami stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości m.in. na Trakcie Królewskim. Ponadto strażnicy zabezpieczać będą XXX Bieg Niepodległości. W sobotni wieczór, 10 listopada i w niedzielę, 11 listopada strażnicy  miejscy będą również prowadzić zabezpieczenie prewencyjne w rejonach pomników zlokalizowanych na Trakcie Królewskim – obecni będą m.in. przy pomnikach: kard. S. Wyszyńskiego, Marszałka Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Wincentego Witosa. W trakcie obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości w służbę na terenie Warszawy zaangażowanych będzie 650 funkcjonariuszy.

źródło: UM Warszawa

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.