Warszawa Piżamorama – książka z ruchomymi ilustracjami

Warszawa Piżamorama – książka z ruchomymi ilustracjami

Pałac Kultury lśni kolorami, neon „Siatkarka” odbija piłkę, Syrenka pluszcze się w wiślanych falach, a nad Centrum Nauki Kopernik krążą planety – to trzeba zobaczyć!

„Warszawa Piżamorama” to książka z ruchomymi ilustracjami wykonanymi w technice animacji ombro cinema, wykorzystującej zjawisko iluzji optycznej. Dołączona do książki paskowana folia pozwala ożywić ilustracje. Wystarczy przyłożyć ją do prążkowanego obrazka i przesuwać od jednej krawędzi strony do drugiej. Nasz bohater – mały chłopiec w piżamie w paski – zapada w sen, a książka ożywa, by przenieść nas do magicznych miejsc miasta. To książka do zabawy, wycieczka do stolicy i pamiątka z niezwykłej podróży.

Autorzy o  „Warszawie Piżamoramie”:

Praca nad Warszawą była dla nas wyzwaniem, ponieważ w ogóle nie znaliśmy tego miasta.

Kiedy zeszłego lata wydawcy zaprosili nas do Warszawy, poczuliśmy, jak miasto jest pełne historii i jak bardzo ta historia jest bolesna. Odkryliśmy też niezwykłe miejsca, których się nie spodziewaliśmy.  Mam na myśli przede wszystkim Muzeum Neonów, Centrum Nauki Kopernik, parki, małe plaże nad Wisłą …

Tak, jak w przypadku każdego projektu Piżamorama, to wyzwanie zmieniło się w grę: jak w naturalny sposób zintegrować ruch w mieście, pozostając jak najbliżej jego tożsamości?

Wspólnym motywem jest ruch koła, cykl… nuty, system kopernikański, ruch wokół Rotundy, koła motocykli, pawie, stadion… przejście z dnia w noc, nocy w dzień, by obudzić się następnego ranka z zapamiętanym, wyobrażonym snem o Warszawie.

Frédérique Bertrand

To było zaskakujące i bardzo interesujące doświadczenie, zwłaszcza, że przed przyjazdem do Warszawy, nic mi się z nią nie kojarzyło, moja wyobraźnia nie podpowiadała mi żadnych obrazów. Poznawanie miasta było wyjątkową przygodą: moja pamięć szybko rejestrowała informacje, a spojrzenie skupiło się na „graficznym” aspekcie budynków, dzielnic, krajobrazów itp. Jednocześnie zaczęliśmy już myśleć o samej książce, by jak najwierniej oddać klimat miasta, jego żywioł i zapach. Przyglądałam się więc Warszawie z dużą wrażliwością. Pewnie dlatego dziś mam żywsze wspomnienia z Warszawy niż z tych miast, które odwiedziłem jako turysta. Myślę, że książka szczerze odzwierciedla moje doświadczenia z tym fascynującym miastem.

Michaël Leblond

Książka do kupienia tu: http://bullerbyn.com.pl/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.