Warszawa odzyskuje korty tenisowe przy ul. Myśliwieckiej

Warszawa odzyskuje korty tenisowe przy ul. Myśliwieckiej.

Reklama
Reklama

Miasto podejmuje zdecydowane kroki, aby na korty tenisowe przy ul. Myśliwieckiej 4a wrócił sport. We wtorek, 26 marca, rozpoczęły się czynności komornicze mające na celu odzyskanie nieruchomości.

Naszym podstawowym celem jest rozwój warszawskiego tenisa poprzez wspieranie młodych talentów i przywrócenie kortów środowisku tenisowemu – w szczególności Legii Warszawa, której zawodnicy, w tym Iga Świątek, byli pozbawieni możliwości trenowania na terenie tego obiektu. Możemy to zrobić dopiero teraz, ponieważ z końcem listopada 2018 roku wygasła 12-letnia umowa dzierżawy ze Stowarzyszeniem Klub Tenisowy „Legia” – mówi Renata Kaznowska, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy.

Stowarzyszenie Klub Tenisowy „Legia” mimo zakończenia umowy dzierżawy i wezwań do wydania nieruchomości od grudnia 2018 roku bezumownie i bezprawnie zajmuje grunty obejmujące m.in. korty tenisowe, nie ponosząc przy tym opłat za użytkowany teren.

Reklama
Reklama

Łączne należności za bezumowne korzystanie z terenu ze strony SKT „Legia” opiewają na ponad 110 tys. zł. Nie zgodziliśmy się na przedłużenie umowy dzierżawy, bo nie jest to w interesie środowiska tenisowego – mówi Renata Kaznowska, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy. 

Warszawa zobowiązana jest do ochrony majątku publicznego i interesu mieszkańców, dlatego nie możemy zgodzić się na dalszą dzierżawę. Obecnie miasto jako prawowity właściciel, w wyniku rozstrzygnięcia sprawy przez sąd i uzyskania tzw. klauzuli wykonalności, podejmuje zgodne z prawem działania mające na celu odzyskanie nieruchomości przy ul. Myśliwieckiej 4a. Z powodu negatywnego stanowiska Stowarzyszenia, aby ten cel osiągnąć, władze miasta zostały zmuszone do skorzystania z czynności komorniczych.

Co czeka tereny przy ul. Myśliwieckiej?

Reklama
Reklama

Na obiekt sportowy przy ul. Myśliwieckiej 4a składa się 10 kortów tenisowych – 8 kortów bocznych oraz dwa centralne, zabytkowy budynek klubowy i trybuny A i B z wieloma funkcjami towarzyszącymi (biurowo-usługowymi, rekreacyjno-medycznymi, gastronomicznymi i konferencyjnymi). W sumie teren zajmuje 12 tys. mkw. – Liczymy, że w tym miejscu, dzięki nowej formule funkcjonowania kortów, powstanie prężny ośrodek szkoleniowy dla setek młodych talentów. Sama sekcja tenisowa Legii Warszawa ma ponad 120 licencji na szkolenie najmłodszych – zapowiada Renata Kaznowska, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy.

źródło: UM Warszawa

[quads id=3]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.