Warszawa na targach w Monachium

Warszawa na targach w Monachium

Jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc do inwestowania w Europie, przyciągające wysokiej klasy specjalistów i dysponujące nowoczesną, ekologiczną przestrzenią biurową. Tak zaprezentuje się Warszawa na prestiżowych monachijskich targach Expo Real 2019.

– Warszawa jest dojrzałym rynkiem z ugruntowaną europejską renomą. To atrakcyjne i stabilne miejsce do inwestowania, z mocno rozwijającym się sektorem biurowym i mieszkaniowym. Powstające obecnie projekty z pewnością będą ikonami Warszawy jak choćby budynek Varso, który realizuje jeden z partnerów stoiska w Monachium – HB Reavis. To dla nas ważne, że Warszawa oprócz wielkiego kapitału przyciąga też ciekawe i odważne projekty, które budują potencjał gospodarczy metropolii warszawskiej – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy.

Lider w rankingach

Warszawa na Expo Real 2019 zaprezentuje dane wskazujące że obecnie jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc do inwestowania. Co potwierdzają liczne, prestiżowe, międzynarodowe rankingi:

  • „fDi’s Polish Cities of the Future 2019/2020” – 1 pozycja;
  • „Emerging Europe’s 2019 Business Friendly Perception” – 1 pozycja wśród miast EuropyŚrodkowo-Wschodniej;
  • „Mapping the World’s Prices 2019” – 1 pozycja w Europie kategorii kosztów życia według raportu Deutsche Bank;
  • „fDi’s Eastern European Cities of the Future 2018/2019” – 2 pozycja;
  • „PwC Emerging Trends in Real Estate” – 2 pozycja wśród miast Europy Środkowo-Wschodniej;
  • „fDi’s Major European Cities of the Future 2018/2019” – 3 pozycja w kategorii przyjazności dla biznesu.

Najlepszą wizytówką są mieszkańcy

Stolicę Polski zamieszkuje 1,6 mieszkańców w wieku produkcyjnym. 72 proc. warszawiaków ma wykształcenie wyższe, a 90 proc. studentów warszawskich uczelni zna język angielski.

Blisko 220 tys. studentów i ponad 50 tys. absolwentów daje pracodawcom szeroki dostęp do doskonale wykwalifikowanych specjalistów. 

30 proc. zagranicznych studentów uczących się w Polsce wybiera Warszawę a aż 93 proc. studentów oraz 89 proc. obcokrajowców zamieszkujących w Warszawie, ocenia ją pozytywnie w kontekście dalszego rozwoju kariery.

Warszawa oferuje dostęp do ponad 5,5 mln m² powierzchni biurowej, z czego niemal połowę stanowią biura klasy A.

To wszystko sprawia, że Warszawa przyciąga nowych globalnych graczy, takich jak Goldman Sachs, BNP Paribas czy JP Morgan. Już 30 firm z listy Fortune Global 500 posiada w Warszawie swoje centra usług dla biznesu. Dla warszawiaków oznacza to wzrost liczby miejsc pracy wysokiej jakości.

Podczas targów odbędzie się premiera aż trzech raportów:

  • „Talent Pool in Warsaw”, informującego o puli talentów jaką dysponuje stolica,
  • „Warsaw Your Place to Invest H1 2019”, który informuje o wysokiej jakości życia w Warszawie (wybrane aspekty z zakresu rynku: pracy, inwestycyjnego, nieruchomości biurowych, rynku co-workingowego, magazynowego, centrów i ulic handlowych, mieszkaniowego i hotelowego),
  •  „Warszawa przestrzenią badań i rozwoju” dotyczycącego funkcjonowania jednostek naukowych z sektora publicznego prowadzących działalność B+R (badania i rozwój).

Zaprezentowana zostanie także broszura „Warsaw – Public Private Partnership” zachęcająca inwestorów do współpracy przy realizacji 6 projektów: Pawilonu Emilia, Centrum Kreatywności Nowa Praga, Hali Gwardii, Strefy kapieliskowo-basenowej nad Wisłą, kwartału ulic:  Targowa – Ząbkowska – Brzeska – Kijowska oraz przedszkoli.

Partnerzy miasta

Warszawa już po raz 19. jest obecna na targach Expo Real. Podczas tegorocznej edycji wraz z miastem swoje oferty zaprezentuje 10 partnerów: BBI Development, Bird&Bird, cmT, Ghelamco, Golub GetHouse, HB Reavis, Karimpol, Tetris, Unibail-Rodamco-Westfield, Yareal.

Warszawa wspiera sektor kreatywny, dlatego na stoisku tradycyjnie będzie można zobaczyć kreatywne gadżety zaprojektowane przez młodych lokalnych przedsiębiorców. Będą wśród nich zarówno prezentowane już na targach marki jak Hellowawa, LovePolandDesign, Mama Studio czy Manufaktura Czekolady, jak i zupełnie nowe. Marka Kabak zaprojektowała pin w kształcie syrenki, marka Moomi stworzyła unikatową grafikę, którą umieściła na torbach i poszewkach, a marka BeePack zaproponowała ekologiczną alternatywę pakowania żywności jaką są woskowijki i stworzyła dla warszawy dedykowany wzór.

Miasto od kilku lat promuje również działania startupów, po tegorocznej edycji konkursu promowane będą innowacyjne technologie IT dla branży budowlanej i nieruchomości, wdrażane przez firmę ProperGate.

Oferta inwestycyjna

Tegoroczna oferta miasta na targach Expo Real to 5 działek inwestycyjnych przy ul.: J. Słowackiego (3271 m2) i Krzemienieckiej (6152 m2) na Bielanach (zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna lub wielorodzinna ekstensywna z usługami lub zabudowa śródmiejska), Dobrej (2112 m2, budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego z usługami w parterze lub budowa budynku usługowego o funkcji hotelowej z garażem podziemnym) i Mariańskiej (1027 m2, budowa budynku hotelowego) w Śródmieściu oraz Burakowskiej (8259 m2, śródmiejska zabudowa usług, handlu i biur) i al. Solidarności  (6975 m2, zabudowa biurowo-usługowa lub usługowa) na Woli.

Expo Real w Monachium to jedno z największych na świecie międzynarodowych wydarzeń rynku nieruchomości i inwestycji. W 2018 r. na targach zaprezentowało się ponad 2 000 wystawców, a udział wzięło ponad 44 500 tys. uczestników z 72 krajów z całego świata. Tegoroczna, dwudziesta, edycja odbędzie się w dniach 7-9 października 2019 r.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie: www.exporeal.net.

Oferta Warszawy na targi Expo Real 2019 jest do pobrania tutaj.

źródło: UM Warszawa

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.