Warszawa dziękuje pracownikom służby zdrowia

Warszawa dziękuje pracownikom służby zdrowia

Z okazji przypadającego na 7 kwietnia Światowego Dnia Zdrowia, przez dwie najbliższe noce most Śląsko-Dąbrowski oraz Pałac Kultury i Nauki będą podświetlone na niebiesko. W ten sposób Warszawa symbolicznie dziękuje wszystkim pracownikom służby zdrowia za ich walkę z epidemią koronawirusa.

 – Most Śląsko-Dąbrowski oraz Pałac Kultury będą iluminowane na niebiesko, czyli na kolor Światowej Organizacji Zdrowia. W ten symboliczny sposób chcemy podziękować lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom i wszystkim, którzy w tym wyjątkowo trudnym czasie obchodzić będą Dzień Pracownika Służby Zdrowia – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

Od zmierzchu do świtu na niebiesko podświetlone będą most Śląsko-Dąbrowski oraz Pałac Kultury i Nauki. Tak będzie w nocy z poniedziałku na wtorek (6/7 kwietnia) i z wtorku na środę (7/8 kwietnia).
7 kwietnia będziemy obchodzić Dzień Pracownika Służb Zdrowia i Światowy Dzień Zdrowia, upamiętniające rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 1948 r. Ich celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na najbardziej palące problemy zdrowotne społeczeństw na świecie.

źródło: UM Warszawa

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.