Warsaw Mineral Expo 2020

Warsaw Mineral Expo 2020

Największe i najstarsze Międzynarodowe Targi Biżuterii i Minerałów w Polsce – Warsaw Mineral Expo już na przełomie lutego i marca ponownie zawitają do Pałacu Kultury i Nauki.

Ponad 400 wystawców z całego świata, piękna biżuteria, niezwykłe minerały, kamienie szlachetne, wyjątkowe wyroby jubilerskie, hurtownie, rzemieślnicy, jubilerzy, złotnicy, artyści, kolczyki, bransoletki, pierścionki, naszyjniki, korale, półprodukty do tworzenia biżuterii… a wszystko to na 8 000 m² pięknych wnętrz PKiN w Warszawie.

ATRAKCJE:
WYSTAWA SPECJALNA – NATURA I RZEMIOSŁO (wejście od Sali Malachitowej / Strefa Kolekcjonera) – na której będzie można podziwiać najpiękniejsze kamienie szlachetne – zarówno w naturalnej postaci, jak i oprawie jubilerskiej. Zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt okazów mineralogicznych oraz ręcznie wykonana biżuteria złota i platynowa z tymi kamieniami. Wśród eksponatów: nieoszlifowane diamenty, rubiny, szafiry, szmaragdy, akwamaryny, opale szlachetne, turmaliny i rzadkie odmiany granatów, wypożyczone z prywatnych zbiorów najbardziej znanych kolekcjonerów minerałów i pracowni złotniczych w Polsce.

*STREFA WIEDZY (wejście od sali Kryształowej)

PROGRAM WYDARZEŃ

SOBOTA

 • 11.30 – „Prawdy i Mity o Sudetach” – Roksana Knapik z Rock’si Geoedukacja odpowie na pytania czy Sudety to góry stare i czy Śnieżka jest wulkanem, czyli rozprawi się z największymi „geo-bzdurami” krążącymi na temat tych pięknych gór i opowie, jak naprawdę wygląda ich historia
 • 13.00 – Jak po mistrzowsku fotografować minerały? Mark Mauthner i Hasselblad Polska zapraszają na warsztat i pokaz prowadzony przez najwyższej klasy specjalistę w dziedzinie fotografowania minerałów, Marka Mauthnera. Tylko tutaj dowiesz się, czego potrzebujesz, aby rozpocząć przygodę z tą dziedziną fotografii. Poznasz tajniki świecenia, dowiesz się jakiego sprzętu użyć oraz jak przygotować plan zdjęciowy.
 •  15.00 – „Mamut w PIGułce” – Paweł Woźniak z Oddziału Górnośląskiego Państwowego Instytutu Geologicznego – PIB opowie o tym, skąd się wzięły mamuty – ikony epoki lodowcowej. Jak przystosowały się do życia w mrozie? Jak reagowały na zmiany klimatyczne? Dlaczego wyginęły?

 Dodatkowo:

 • 14.00 – 17.00 – Możliwość odpłatnego sfotografowania swojego okazu przez jednego z najlepszych fotografów minerałów na świecie, Marka Mauthnera.
 • 14.00 – 17.00 – Możliwość przetestowania Aparatu Hasselblad – brylantu w świecie fotografii. Rzadkie, piękne i wyjątkowe, dają efekty najwyższej próby, o jakich inni producenci mogą tylko pomarzyć.

NIEDZIELA

 • 12.00 – „Skąd się wzięły wulkany” – Paweł Woźniak z Oddziału Górnośląskiego Państwowego Instytutu Geologicznego – PIB opowie m.in. o tym, jak powstają wulkany. Gdzie występują? Czy można je okiełznać?
 • 14.00 – Mark Mauthner opowie o wydobywaniu złota i kryształów złota na terytorium Jukonu w Kanadzie.
 • 15.00 – „Minerały w wybranych roślinach” – Anna Czeremcha o chwastach krzemionkowych i ich funkcji w domowym herbarium.

*STREFA RELAKSU (Sala Turkusowa)

WARSZTATY, ogólnodostępne, bezpłatne z biletem na targi

SOBOTA:

 • 11.00 i 13.00 – warsztaty Materia Ziemi – dowiesz się, czym są i z czego są zbudowane skały, jak i w jakim środowisku powstają i czym się charakteryzują. Prowadzenie: specjalistki i specjaliści z Państwowego Instytutu Geologicznego.
 • 12.00 i 14.00 – warsztaty Skamieniały Świat – zobaczysz ślady życia zachowane w skałach; dowiesz się, czym są oraz poznasz najczęściej spotykane skamieniałości. Prowadzenie: specjalistki i specjaliści z Państwowego Instytutu Geologicznego.

NIEDZIELA:

 • 10.00 – 16.00 – warsztaty plastyczne dla rodzin z dziećmi m.in. zrób maskę dinozaura, rozpoznaj skamieniałości, mini wykopaliska i prehistoryczne kolorowanki. Prowadzenie: specjalistki i specjaliści z Państwowego Instytutu Geologicznego.
 • GEOLANDIA (Sala Turkusowa) – przestrzeń stworzona z myślą o dzieciach. Pod profesjonalną opieką najmłodsi będą uczyć się rysować minerały, poszukają „skarbów” w piaskownicach i stworzą modele skamieniałości. W tym czasie Rodzice będą mogli spokojnie zwiedzać Targi.

STREFA GASTRONOMICZNA (Sala Turkusowa) – zdrowe posiłki przygotowane przez Vegelabb – firmę stworzoną z zamiłowania do dobrego jedzenia i miłości do podróży.

KONKURS (sala Diamentowa) – każdy zwiedzający będzie mógł wygrać wysokiej klasy okaz mineralogiczny. Kupony będą dodawane do biletów w kasach.

Na wszystkie atrakcje z biletem wstęp wolny.

Bilety:
*dzieci do lat 6 wchodzą za darmo
*ulgowy (dla osób poniżej 18 roku życia i emerytów) 15 zł
*normalny 20 zł
*rodzinny (dwoje dorosłych i dowolna liczba dzieci) 45 zł
Kup na miejscu lub online: https://www.ebilet.pl/biznes/targi/warsaw-mineral-expo/

Informacje dla wystawców: biuro@gieldymineralow.pl

FB-klik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.