The Warsaw Korean Film Festival 2016

Warsaw Korean Film Festival w Warszawie po raz drugi

26 października 2016 r. rusza druga edycja festiwalu kina koreańskiego – jedynego przeglądu, który prezentuje fenomen kinematografii koreańskiej w Polsce. To unikalna okazja, żeby poznać nowe kierunki rozwoju filmografii, oscylującej między kinem komercyjnym i artystycznym. Już od dziś można rezerwować bezpłatne wejściówki na projekcje i spotkania towarzyszące przeglądowi.

Od początku jego powstania organizatorom towarzyszy chęć przybliżenia polskim widzom filmów, które kochają Koreańczycy i tych, które zdobywają laury na festiwalach na całym świecie. Udało nam się sprowadzić do Warszawy zestaw filmów, który dobrze oddaje ducha kinematografii koreańskiej. Najkrócej można by ją scharakteryzować słowem – różnorodność. Siedem filmów i siedem różnych spojrzeń na kino koreańskie. Siedem portretów Korei Południowej, a wszystko przepełnione emocjami, które tak cenimy w kinie.”- zaprasza Joanna Łapińska – przewodnicząca rady programowej festiwalu.

PROGRAM THE WARSAW KOREAN FILM FESTIVAL 2016  // 26.10 – 30.10 KINO KULTURA

26.10.2016 (środa)
19:00 Gala otwarcia – pokaz filmu „Służąca” reż. Park Chan-wook

27.10.2016 (czwartek)
19:00 „Królewski krawiec” reż. Lee Won-suk (po filmie spotkanie Q&A  z reżyserem)

28.10.2016 (piątek)
 17:30 „Nowe Kino Korei : Codziennie Inna Twarz” – wykład prof. Andrzeja Pitrusa na temat kina koreańskiego (sala Rejs)

19:00 „Wewnętrzne piękno” reż. Baik (po filmie spotkanie Q&A z reżyserem)

29.10.2016 (sobota)
16:00 „Teraz dobrze, wtedy źle” reż. Hong Sang-soo

19:00 „Weteran” reż. Ryoo Seung-wan

30.10.2016 (niedziela)

16:00 „Jej Miejsce”; reż. Albert Shin

19:00 Gala zamknięcia – pokaz filmu „Zabójstwo” reż. Choi Dong-hoon

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc jedna osoba może zarezerwować maksymalnie dwa bilety na każdy seans.

Bezpłatne wejściówki można rezerwować od 11 do 21 października br., pod adresem:
rezerwacja@kinokultura.pl lub w kasach kina.

Odbiór wejściówek w kinie Kultura od 21 października 2016 r.


Tegoroczna, druga edycja festiwalu rozpocznie się głośnym filmem „Służąca” Park Chang –wooka, nagrodzonym m.in. w Cannes. Film został okrzyknięty przez krytyków Variety mądrym, podniecającym, aż do przesady zmysłowym. Park Chan – wook, reżyser, który ostatnio romansował z Hollywood realizując „Stokera”, z powodzeniem powraca do ojczyzny, kręcąc jeden z najbardziej przewrotnych i nieprzewidywalnych obrazów w swojej karierze.

Warto również zwrócić uwagę na dzieło Honga Sang-soo, nazywanego dandysem koreańskiej kinematografii. Reżyser jest subtelnym portrecistą międzyludzkich relacji oraz opowieści, opakowanych w charakterystyczny splot humoru, goryczy i ironii. Udowadnia to również w jednym z ostatnich dzieł „Teraz dobrze, wtedy źle”, za który w ubiegłym roku otrzymał główną nagrodę na festiwalu filmowym w Locarno.

twkff2016-krolewski-krawiec
„Królewski krawiec” reż. Lee Won-suk

Na prawdziwą ucztę wizualną zapraszają twórcy „Królewskiego krawca”. Jest to niewątpliwie jedna z najbardziej stylowych i wysmakowanych produkcji, jakie w ostatnim czasie wydało światowe kino. Podbiła serca międzynarodowej publiczności na festiwalu kina azjatyckiego we włoskim Udine oraz zdobyła koreańskie nagrody Wielkiego Dzwonu za najlepszą reżyserię i kostiumy.

Miłośników dobrego koreańskiego arthousu zapraszamy także serdecznie na film „Na jej miejscu” Alberta Shina. To nastrojowe, intymne kino, pięknie i poruszająco portretujące trudne relacje między trzema kobietami. – dopowiada Joanna Łapińska

twkff2016-wewnetrzne-piekno„Wewnętrzne piękno” reż. Baik

Dla wielbicieli kameralnego kina romantycznego organizatorzy przygotowali dojrzały i niezwykle poruszający debiut Baek Jong-Yeol, „Wewnętrzne piękno”. Jego bohater każdego codziennie budzi się w innym ciele, w środku pozostając jednak wciąż tym samym człowiekiem. Pewnego dnia zakochuje się i postanawia nie dać za wygraną – czy jednak ich związek ma w ogóle szansę na przetrwanie?

twkff2016-zabojstwo„Zabójstwo” reż. Choi Dong-hoon

To czego Europa może pozazdrościć Korei to jej wierna publiczność. Nigdzie na świecie nie odnotowuje się takich sukcesów frekwencyjnych jak w kinach w Korei. W programie tegorocznego festiwalu znalazły się również niekwestionowane hity komercyjne ostatniego roku. Zobaczymy m.in. „Weterana”, komedię policyjną notowaną na trzecim miejscu w rankingu najbardziej dochodowych produkcji w historii koreańskiego kina oraz superprodukcję „Zabójstwo”, której akcja rozgrywa się w latach 30. XX wieku, w okupowanej przez Japończyków Korei.

Odnośnik do wydarzenia na Facebooku

Źródło: materiały prasowe

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.