Warsaw Hellcats Roller Girls organizuje Warszawski Turniej Siódemek

11 marca br., odbędzie się Warszawski Turniej Siódemek  zorganizowany przez Warsaw Hellcats Roller Girls.

Roller Derby jest to drużynowy sport, w którym zawodnicy jeżdżą na wrotkach po owalnym torze.
Mecze podzielone są na dwie półgodzinne części, z których każda składa się z wielu (maksymalnie dwuminutowych) „Jam-ów”, czyli pojedynczych „wyścigów”. Do meczu każda drużyna może wystawić maksymalnie 14 zawodników. W tym samym momencie w grze jest po 5 osób z obydwu drużyn. Dwie ścigają się zdobywając punkty za zdublowanie każdego zawodnika. Pozostałe starają się przeszkodzić przeciwnikom w wyścigu i pomóc swoim zdobywać punkty.

Fot. Tom Malko Photography

Turniej odbywać się będzie na zasadach WFTDA, jednakże z pewnymi modyfikacjami. Każdy mecz będzie trwał 21 minut ciągłej gry, poprzedzonej 10 minutową rozgrzewką. W trakcie meczu nie będzie zmian ławki drużyn. Będę one losowane poprzez rzut monetą na spotkaniu z kapitanami przed każdym meczem. Po 4 karach w jednym meczu dla danego zawodnika, zawodnik ten zostanie usunięty z gry (foul out jak w zasadach WFTDA), ale w następnych meczach w turnieju nadal będzie mógł brać udział. W przypadku wykluczenia (expulsion) zawodnik musi opuścić halę do momentu zakończenia meczu. Jeżeli wykluczenie zostanie nałożone na zawodnika w wyniku brutalnego zachowania, zawodnik ten może otrzymać karę wykluczenia na następne mecze. Decyzja w tej sprawie podejmowana będzie przez sędziego głównego turnieju. Drużyny nie będą posiadać żadnej przerwy na żądanie (team time out), ani możliwości skorzystania z Official Review. Jedyna możliwość zatrzymania czasu gry, to przerwa na żądanie sędziów (official time out).

Fot. Tom Malko Photography

Maksymalny limit drużyn w turnieju to 8. Turniej będzie odbywać się na zasadzie drabinki: http://imgur.com/2WES6fb. W przypadku mniejszej ilości zgłoszeń, format turnieju może ulec zmianie.

Rozstawienie drużyn w drabince będziemy losować tydzień przed turniejem podczas relacji na żywo na naszym profilu na facebooku : Warsaw Hellcats Roller Girls. Dzień po losowaniu podamy terminarz całych zawodów.

Fot. Tom Malko Fotography

Wymagania względem zawodników: – drużyny żeńskie, – pełnoletniość, – zdane MST.

Po meczu zostaną wręczone nagrody dla zwycięzców!

Po turnieju odbędzie się impreza integracyjna.


11 marca 2017, w godzinach 10:00 – 18:00

Centrum Sportu Wilanów, ul. Wiertnicza 26a.

Cały turniej będzie otwarty dla publiczności.

Wstęp wolny

źródło: materiały organizatora

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.