Warsaw Days 2018. Warszawa elektromobilna

Warsaw Days 2018. Warszawa elektromobilna.

Wkrótce piąta edycja konferencji Warsaw Days. Tym razem samorządowcy, inwestorzy, architekci oraz urbaniści będą rozmawiali o elektromobilności.

Tegoroczna edycja konferencji odbędzie się w środę, 23 maja w Centrum Nauki Kopernik (w godz. 10.00 – 15.00). Głównym tematem będą wyzwania związane z wejściem w życie ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Uczestnicy będą dyskutowali o celach i założeniach regulacji, zmianach, jakie wprowadzą w życiu warszawiaków oraz ich wpływie na rozwój infrastruktury i inwestycji mieszkaniowych. Postarają się także znaleźć odpowiedź czy skandynawskie stolice: Oslo, Sztokholm czy Kopenhaga mogą być wzorem do naśladowania?

Warsaw Days podzielono tradycyjnie na dwa główne bloki tematyczne. W pierwszej części – „Warszawa elektromobilna” wystąpią: architekt Kjeld Bjerg, gość specjalny Warsaw Days, Michał Kurtyka, sekretarz stanu w Ministerstwie Energii oraz wiceprezydent Renata Kaznowska, która opowie o zmianach w transporcie, rozwoju infrastruktury wspierającej elektromobilność oraz carsharingu.

Podczas drugiej części – „OZI w Warszawie” wiceprezydent Michał Olszewski przedstawi plany rozwoju budownictwa mieszkaniowego w odniesieniu do nowego studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Warszawy. Przewidziano również wystąpienia Artura Sobonia, sekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju i Inwestycji oraz architekta Kjelda Bjerga.

Konferencja jest organizowana przez m.st. Warszawę i Oddział Warszawski Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Szczegółowy program: www.warsawdays.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.