Walentynki w Koperniku

W tym roku Walentynki w Koperniku będą trwały 4 dni!

W programie: nastrojowe obserwacje nieba, romantyczne szlagiery i specjalny wieczór dla dorosłych. Gwarantujemy inteligentną rozrywkę ze szczyptą nauki.

Konstelacja: miłość

Walentynkowa randka pod gwiazdami? W naszym planetarium nie zakłuci jej mróz ani chmury. Zabierzemy was w najbardziej romantyczne zakątki Drogi Mlecznej i wspólnie poszukamy serc w Układzie Słonecznym. Przekonacie się, że lepiej pochodzić z Marsa niż z Wenus. Sprawdzimy, gdzie w Kosmosie są pary i czemu single stanowią mniejszość. Za mało romantyzmu? To na deser zdradzimy, że nazwanie kogoś „swoją gwiazdką” nie musi być wyłącznie wyrazem sympatii. To tym określeniu kryje się naukowa prawda.
Pokaz trwa około 45 minut i prowadzony jest na żywo przez prezenterów Nieba Kopernika. Dla widzów powyżej 15 lat.

Istnieje możliwość wyświetlenia dedykacji na kopule planetarium przed rozpoczęciem pokazu. Jej treść (maks. 140 znaków) należy przesłać między 1 a 9 lutego 2018 r. na adres randka@kopernik.org.pl wraz z czytelnym skanem, zdjęciem lub kopią biletu na pokaz. Szczegóły w regulaminie. (regulamin)

Planetarium Niebo Kopernika,
13 lutego, godz. 18.00
14 lutego, godz. 18.00 i 19.00

Księga tysiąca i jednej gwiazdy

Lubisz dawne opowieści? Orientalne baśnie Szeherezady, heroiczne greckie mity, mroczne średniowieczne legendy. Jakże często głównym wątkiem takich historii jest miłość! W Walentynki oddamy głos gwiazdom i pozwolimy im opowiedzieć o sobie. Czym są, skąd się wzięły, jak rodzą się i umierają? Księga tysiąca i jednej gwiazdy zabierze was w niezwykłą, klimatyczną podróż. Zobaczycie niebo sprzed tysiąca lat, przyjrzycie się z bliska supernowej, kosmicznym mgławicom i narodzinom gwiazdy.
Pokaz trwa około 45 minut i prowadzony jest na żywo przez prezenterów Nieba Kopernika. Dla widzów powyżej 15 lat.

Planetarium Niebo Kopernika,
13 lutego, godz. 19.00 i 20.00
14 lutego, godz. 18.00

Love is in the air

Śniadanie u Tiffany’ego? A może Unforgettable? O palmę pierwszeństwa wśród najromantyczniejszych melodii mogłoby walczyć wiele szlagierów. Zamiast wybierać, najlepiej posłuchać ich wszystkich! W programie
specjalnego koncertu walentynkowego są kompozycje filmowe, jazzowe, klasyczne, etno a także brawurowe improwizacje. Usłyszycie m. in. Dream a little Dream, Parasolki z Cherbourga, motywy przewodnie z Nocy i dni, Polskich dróg, czy Ogniem i mieczem. Wyobrażacie sobie te znane melodie w aranżacjach na harfę i… piłę sopranową? Nie zależnie od odpowiedzi, warto posłuchać! Gwarantujemy wieczór pełen subtelnego humoru, pulsujący emocjami, zachwycający delikatnością i romantyzmem.

Planetarium Niebo Kopernika,
14 i 16 lutego, godz. 21.30

Imperium namiętności
Czy żądzą nami rządze? Czego pragną kobiety? Zapraszamy na walentynkowy Wieczór dla dorosłych, którego tematem będzie seks. Czekają na was wystawy Kopernika, laboratoria, spotkania z ekspertami, miniwarsztaty, muzyka.

15 lutego, godz. 19.00

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.