Walentynki pod gwiazdami 2020

Walentynki pod gwiazdami 2020

Nie możesz doczekać się Walentynek? Zacznij świętować dzień wcześniej! 13 i 14 lutego w Planetarium rządzić będą nastrojowe pokazy nieba, klimatyczna muzyka i zdjęcia z kosmosem w tle.

Kosmiczna budka

Zimowe chmury potrafią skutecznie ukryć nawet tak duże obiekty jak Księżyc i Słońce. Postanowiliśmy powalczyć z aurą. Jeśli chcesz mieć klimatyczne, walentynkowe zdjęcie z ukochaną osobą i pięknem kosmosu w tle, przyjdź do Planetarium. Znajdziesz tu specjalną fotobudkę, nie podatną na pory roku.

Pozdrowienia ze stacji kosmicznej

Nasze okno kosmiczne to replika modułu obserwacyjnego Międzynarodowej Stacji Kosmiczne. W tym miejscu na ISS fotografowało się bardzo wielu astronautów. Z okazji Walentynek, specjalnie oświetliliśmy i udekorowaliśmy nasze okno. Już na ciebie czeka!

Walentynkowe zdjęcia z Planetarium oznacz hasztagiem #walentynkipodgwiazdami

Wirtualni astronauci

VR to samotność? Nie, jeśli możemy przeżywać tę samą przygodę w tym samym czasie. Pospacerujcie po Księżycu z Buzzem Aldrinem, pokierujcie łazikiem i przelećcie między planetami w przeźroczystej kapsule.
13 i 14 lutego, w godzinach otwarcia Planetarium

Pokaz walentynkowy: Konstelacja Miłość

Walentynkowa randka pod gwiazdami? W naszym Planetarium nie zakłóci jej mróz ani chmury. Zabierzemy was w najbardziej romantyczne zakątki Drogi Mlecznej i wspólnie poszukamy serc w Układzie Słonecznym. Przekonacie się, że lepiej pochodzić z Marsa niż z Wenus. Sprawdzimy, gdzie w Kosmosie są pary i czemu single stanowią mniejszość. Za mało romantyzmu? To na deser zdradzimy, że nazwanie kogoś „swoją gwiazdką” nie musi być wyłącznie wyrazem sympatii. W tym określeniu kryje się naukowa prawda. 
Pokaz trwa około 45 minut i prowadzony jest na żywo przez prezenterów Planetarium Centrum Nauki Kopernik. Dla widzów powyżej 15 lat.
Więcej o pokazie >>

Istnieje możliwość wyświetlenia swojej dedykacji na kopule Planetarium przed rozpoczęciem pokazu. W tym celu wypełnij formularz dostępny od 3 do 11 lutego 2020 r. >>

Planetarium Centrum Nauki Kopernik,
13 lutego, godz. 17.30 oraz 21.30
14 lutego, godz. 17.30 oraz 21.30

Pokaz walentynkowy: Rejs po niebie

Perseusz i Andromeda zapraszają w romantyczną podróż. Ta para galaktycznych zakochanych zabierze Was nad rzekę Erydan, w okolice Wężownika, Krzyża Południa i Centaura. Poznacie romantyczne historie, związane z tymi konstelacjami. Leżeliście kiedyś w nocy na trawie, wpatrzeni w niebo i łączyliście gwiazdy w różne przedmioty? Zwierzęta? Postaci? To klasyczny scenariusz randki :). Wiecie, jakie kształty są najpopularniejsze wśród konstelacji? Razem spróbujemy je odnaleźć i policzyć.
Pokaz trwa około 45 minut i prowadzony jest na żywo przez prezenterów Planetarium. Dla widzów powyżej 15 lat.
Więcej o pokazie >>

Planetarium Centrum Nauki Kopernik,
13 lutego, godz. 20.30
14 lutego, godz. 20.30

Koncert walentynkowy: Muzyka gwiazd

Nasz romantyczny koncert wypełnią nastrojowe kompozycje, w interpretacji Joanny Sosnkowskiej (skrzypce) i Marii Gabryś (fortepian).
Repertuar koncertu >>

Planetarium Centrum Nauki Kopernik,
13 lutego, godz. 19.00
14 lutego, godz. 19.00

Planetarium Centrum Nauki Kopernik

Wybrzeże Kościuszkowskie 20

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.