Wakacyjne koncerty w Warszawie – którzy zagraniczni artyści wystąpią w stolicy?

Tego lata szykuje się niezła gratka dla wszystkich fanów muzyki rockowej i alternatywnej. Na muzycznych scenach stolicy wystąpią zagraniczne zespoły i artyści. Niektórzy zawitają do kraju nad Wisłą po raz pierwszy. Na jakie koncerty w stolicy warto już dziś zarezerwować czas i bilety?

W lipcu i sierpniu dwie grupy – The Legendary Shack Shakers i The Slow Show – zagrają w Polsce po raz pierwszy. W Warszawie w te wakacje usłyszysz też duńską artystkę Obel Agnes oraz brytyjską formację Alt-J. Bilety na wszystkie wydarzenia muzyczne planowane w stolicy znajdziesz na https://muno.pl/imprezy/warszawa/

The Legendary Shack Shakers 14 lipca w Hydrozagadce

Zestawienie koncertów zagranicznych gwiazd w Warszawie rozpocznamy od The Legendary Shack Shakers. Ten amerykański zespół z pogranicza rocka, indie, rock and rolla, country bluesa i wpływów „ południowego gotyku ”powstał w stanie Kentucky w Stanach Zjednoczonych w połowie lat 90. Dziś amerykańska grupa uznawana jest za jeden z najlepszych na świecie wirtuozów sceny – koncerty The Legendary Shack Shakers to jedyne w swoim rodzaju show. Nie może Cię tam zabraknąć, bo taka okazja nie pojawi się zbyt szybko w Polsce!

Alt-J 17 lipca w EXPO XXI w Warszawie

17 lipca w Warszawie zagra znany szerszej publiczności zespół Alt-J. Ten brytyjski zespół istnieje od 2007 roku – utworzyli go czterej studenci Uniwersytetu w Leeds. Co ciekawe, specyficzne, spokojne brzmienie utworów z pogranicza indie rocka wzięło się stąd, że zespół nagrywał początkowo muzykę w akademiku i nie mógł używać perkusji ani gitary basowej. Prawdziwa kariera Alt-J rozpoczęła się, gdy Nokia użyła jednej z ich piosenkę do reklamy Lumii. Something Good i Fitzpleasure to jedne z bardziej znanych utworów zespołu. Formacja znana także jako ∆ już kilka razy występowała w Polsce. Najbliższa okazja, by zobaczyć Alt-J w Warszawie już w połowie lipca.

Agnes Obel 28 sierpnia w Warszawie

Agnes Obel to uwielbiana przez polską publiczność artystka z Dani. Na żywo masz szansę ją usłyszeć w sierpniu w warszawskim Palladium. Na koncercie mają pojawić się kompozycje z najnowszego albumu zatytułowanego Myopia oraz najpiękniejsze utwory artystki z wcześniejszych płyt. A Obel ma ich na swoim koncie wiele – jej piosenki, które łączą piękny wokal i z muzyką instrumentalną były wykorzystywane w wielu produkcjach kinowych i telewizyjnych (m.in. w takich serialach jak Revenge, Chirurdzy, The Mist, Dark, Guest). Warto dodać, że artystka wiele utworów komponuje, nagrywa i produkuje samodzielnie. Koncert Agnes Obel już 28 sierpnia w Warszawie.

The Slow Show po raz pierwszy w Polsce 29 sierpnia

Grający muzykę indie rock zespół The Slow Show zawita nad Wisłę po raz pierwszy w tym roku. Na sierpniowym koncercie w Hydrozagadce usłyszysz nowe aranżacje starszych utworów, jak i zupełnie nowy materiał. Na pewno wybrzmi charakterystyczny baryton wokalisty, Roba Goodwina. Koncert jest elementem trasy „The Stripped Down Show”. Do zobaczenia 29 sierpnia w Warszawie – nie może Cię tam zabraknąć!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.