W jaki sposób pozycjonowanie stron internetowych może pomóc w rozwoju Twojego biznesu?

Rozwijanie biznesu bez obecności w internecie w XXI wieku jest już praktycznie niemożliwe. Sama strona www to jednak nie wszystko. Istotna jest jej widoczność w wyszukiwarce, dzięki czemu użytkownicy mogą dotrzeć do interesujących ich produktów, usług lub informacji. Jak zwiększać widoczność biznesu w Sieci? Odpowiedzią jest usługa pozycjonowania. Sprawdź, jak może pomóc Twojej firmie. 

Czym jest pozycjonowanie (SEO)?

Pozycjonowanie (zamiennie używa się określenia SEO) to usługa, której głównym celem jest podniesienie widoczności witryny w wyszukiwarce i dotyczy zarówno działań on-site, jak i off-site. Zadaniem specjalisty SEO jest więc wpływanie na to, jak roboty indeksujące Google postrzegają witrynę, aby ostatecznie strona plasowała się wysoko w organicznych wynikach wyszukiwania. Dlaczego to takie istotne mimo faktu, iż istnieją inne kanały dotarcia do klienta? Choć dziś firmy mogą korzystać z reklam Google Ads oraz z portali społecznościowych, to organiczne wyniki wyszukiwania są średnio źródłem ponad 50% wizyt na stronie. Nie możesz tego zignorować, gdyż w ten sposób odbierasz szansę swojej firmie na realizację celów biznesowych. 

Dlaczego warto pozycjonować stronę internetową?

Algorytmy Google nieustannie się doskonalą, dlatego każda witryna, która chce być widziana w pozytywnym świetle przez roboty indeksujące, musi dostarczać użytecznych treści, a także musi być zoptymalizowana pod kątem technicznym. Istnieje wiele czynników rankingowych, które wpływają na ostateczną pozycję danej strony w wyszukiwarce. Oczywiście każdy z nich ma swoją wagę, istotne jednak, aby skupić się na tych najważniejszych, czyli użytecznych i zoptymalizowanych pod konkretne słowa kluczowe treściach, prawidłowej strukturze strony, linkowaniu wewnętrznym i zewnętrznym, a także optymalizacji technicznej (np. dotyczącej kodu czy szybkości działania). Dzięki temu witryna może osiągać wysokie miejsca w wyszukiwarce, co przekłada się na:

  • większą rozpoznawalność biznesu wśród potencjalnych klientów. Coraz rzadziej korzystamy z produktów i usług firm, które nie są widoczne w Sieci,
  • wyższą sprzedaż. Optymalizacja witryny wprost przekłada się na to, jak biznes prosperuje. Wyższa sprzedaż umożliwia dalsze inwestycje i wzrost firmy,
  • stworzenie społeczności wokół marki. Każda firma potrzebuje wiernych konsumentów, którzy regularnie korzystają z jej produktów lub usług. Pozycjonowanie otwiera kolejne możliwości przed Twoim biznesem, daje szansę klientom, aby zauważyli i dotarli do Twojej witryny,
  • długofalową strategię obecności w Internecie. Pozycjonowanie nie jest sprintem i nie przynosi natychmiastowych efektów, ale w dłuższej perspektywie będzie stabilnie wpływało na tak ważny kanał dotarcia, jakim są organiczne wyniki wyszukiwania. 

Szukasz sprawdzonej firmy, która oferuje pozycjonowanie w Warszawie? W Develtio zajmujemy się pozycjonowaniem, które ma realny wpływ na wyniki osiągane przez Twój biznes. Sprawdź, jak długofalowe działania przynoszą zyski dzięki specjalistom SEO, którzy rozumieją specyfikę Twojej branży. 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.