W jaki sposób można zabezpieczyć swój samochód przed zimą?

jaki zabezpieczyć samochód przed zimą
Nasze auto jest podatne na różne zagrożenia przez cały rok. Jednak to zimą najczęściej spotykamy się z uszczerbkami na lakierze albo karoserii. Dlatego też warto jest zadbać o stosowną ochronę własnego auta przed kiepską pogodą i różnymi zdarzeniami, takimi jak chociażby odprysk kamieni czy przetarcia. W niniejszym artykule dowiesz się o kilku sposobach na zabezpieczenie własnego auta tak, żeby po zimie wyjechało nienaruszone.

Woskowanie

Na początku warto wspomnieć o popularnym woskowaniu auta, które stosuje wielu kierowców. Jest to stosunkowo tani zabieg, który pozwoli nam zabezpieczyć nasz lakier przed brudem i solą. Proces zazwyczaj wygląda tak, że myjemy nasze auto za pomocą szamponu z domieszką wosku. Dzięki cienkiej warstwie ochronnej jesteśmy w stanie szybciej zmyć zabrudzenia i uodpornić się na pomniejsze odpryski. Jednakże minusem takiego rozwiązania jest fakt, że woskowanie wystarczy nam zaledwie na jeden lub maksymalnie dwa tygodnie.

Woskowanie samochodu

Źródło: Promomoto.pl

Oklejenie samochodu folią ochronną

Kolejnym rozwiązaniem, dużo bardziej profesjonalnym, jest oklejenie samochodu za pomocą folii ochronnej. Jest to sposób bardzo wydajny i pozwoli nam zabezpieczyć auto na wiele lat. Dzięki wytrzymałej warstwie lakier zostanie uodporniony na większość odprysków, przetarć czy zarysowań. W dodatku folia ochronna zawiera zdolności samoregeneracyjne, które polegają na stopniową autonaprawę pod wpływem ciepła i czasu. W wyniku otrzymujemy ochronę trwającą na długi czas. Najlepsi producenci oferują nawet 12 lat gwarancji, a przy odpowiedniej pielęgnacji takie zabezpieczenie może trwać znacznie dłużej.

Nie jest to co prawda rozwiązanie najtańsze, jednakże bardzo efektywne i długotrwałe. W dodatku okleić można praktycznie całą karoserię – klamki, front, zderzaki, lusterka itd. Dlatego też warto skorzystać w tym przypadku z usług świadczonych przez profesjonalistów w swoim fachu, takich jak chociażby Promomoto.

Nasmarowanie uszczelek

Na koniec wspomnimy o rozwiązaniu, które umożliwi nam częściową ochronę przed bardzo niskimi temperaturami. Smarowanie uszczelek samochodowych pozwoli nam nie tylko na zabezpieczenie się przed zamarznięciem, ale również wpłynie na wzrost wytrzymałości podczas tarcia. Natomiast minusem takiego rozwiązania są z pewnością otłuszczenia spowodowane zastosowaniem wazeliny technicznej, jak i również brak możliwości samoregenerujących. Niektórzy kierowcy używają silikonu zamiast wazeliny, który jest lepszy pod względem estetyki i odporności na zimno.

/materiał zewnętrzny/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.