W co powinni wyposażyć się właściciele samochodów na prąd?

W co powinni wyposażyć się właściciele samochodów na prąd

Zastanawiasz się nad zakupem samochodu na prąd? Musisz wiedzieć, że poza samochodem mogą Ci się przydać różne akcesoria. W poniższym tekście omówimy w co warto zainteresować w zależności od naszego zapotrzebowania. Jeśli chcesz się dowiedzieć jaka ładowarka będzie dla Ciebie najodpowiedniejsza lub czy warto zaopatrzyć się w wallbox przeczytaj nasz artykuł.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ładowarki?

Zastanawiasz się jaka ładowarka do samochodu elektrycznego będzie dla Ciebie najwygodniejsza? Samochód elektryczny możesz naładować w domu przy użyciu ładowarki, którą możesz podłączyć do zwykłego gniazdka. Moc z jaką ładuje się w ten sposób auto wynosi około 2,2-3 kW. Aby naładować samochód elektryczny o pojemności baterii w wysokości 30-40 kW potrzeba około 10 godzin. W niektórych wypadkach może to trwać nawet 30 godzin, ale dotyczy to ładowania baterii do pełna. Nie jest ono potrzebne w codziennym użytkowaniu samochodu. Pamiętaj, że ładowanie samochodu może być zgodne z Twoim rytmem dnia – dobrym pomysłem jest podłączanie auta w nocy, kiedy nikt go nie potrzebuje a cena energii elektrycznej jest niższa. Jeśli jednak zależy Ci na czasie, są dostępne inne opcje.

Co jeśli zależy nam na szybszym i efektywnym ładowaniu?

Jeśli chcesz skrócić czas ładowania samochodu, dobrym rozwiązaniem będzie zakup ładowarki wallbox. Jest to naścienna ładowarka, która umożliwia uzyskanie większej mocy ładowania niż przez standardowe gniazdko. Wallbox umożliwi Ci bezpieczne korzystanie z prądu przemiennego. Możesz go podłączyć zarówno do jedno-, jak i trójfazowego złącza. Dzięki wysokiej mocy wystarczy tylko kilka godzin, aby w pełni naładować samochód. Inną zaletą wallboxów jest z pewnością ich rozmiar – nie musisz się martwić o znalezienie odpowiedniej przestrzeni. Są to bardzo kompaktowe urządzenia, które zazwyczaj montuje się na ścianie lub specjalnym słupku.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Codzienne, standardowe używanie samochodu nie wymaga od nas ładowania baterii do pełna. Warto się zorientować czy w naszym biurze znajduje się stacja ładowania – jest to coraz popularniejsze. Takie stacje możesz znaleźć między innymi przy centrach handlowych, hotelach i drogach szybkiego ruchu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ładowarkach do samochodów elektrycznych, może zainteresuje Cię oferta Chargeo.

/artykuł sponsorowany/