Vienna Summer Night Concert w Warszawie

Vienna Summer Night Concert w Warszawie.

Przyjdź na Koncert Nocy Letniej Filharmoników Wiedeńskich i poznaj wiedeńską tradycję koncertowania!

KONCERT NOCY LETNIEJ FILHARMONIKÓW WIEDEŃSKICH

W 2016 roku po raz pierwszy odbyła się transmisja na żywo słynnego Koncertu Nocy Letniej Filharmoników Wiedeńskich z ogrodu pałacowego Schönbrunn w Wiedniu na wielkich ekranach w kilku europejskich miastach jednocześnie. Wydarzenie to okazało się wielkim sukcesem, dlatego w 2017 roku zostanie powtórzone w kolejnych miastach: Barcelonie, Seulu, Pekinie i Warszawie. Dla gości w Warszawie przygotowano koce piknikowe, a w przypadku deszczu – peleryny (transmisja odbędzie się także przy złej pogodzie). Goście mogą przynosić własne niewielkich rozmiarów krzesła. Regulamin wydarzenia na stronie concert.vienna.info.
Daj się ponieść muzyce i ciesz się majowym wieczorem przy dźwiękach koncertu pod gołym niebem!

PROGRAM KONCERTU
Mottem tegorocznego koncertu jest muzyczny świat baśni, legend i mitów, co znalazło swoje odzwierciedlenie w wyborze utworów – pełnych magii i niezwykłych stworzeń.

ANTONÍN DVOŘÁK
Uwertura koncertowa „Karnawał”, op. 92
Aria Armidy „Za štíhlou gazelou“ z opery „Armida“, op. 115
„Pieśń do księżyca” z opery „Rusałka“

PIOTR ILJICZ CZAJKOWSKI
Suita z baletu „Śpiąca królewna”: Adagio. Pas d‘action i Walc, op. 66a, nr 2

SIERGIEJ RACHMANINOW
„Sumerki” („Twilight”), op. 21, nr 3 (orkiestracja: Walter Mnatsakanov)
„Ne poy, krasavitsa, pri mne” („Nie śpiewaj do mnie, piękna dziewczyno”), op. 4, nr 4 (orkiestracja: Walter Mnatsakanov)
„Vesenniye vodi” („Wiosenne wody”), op. 14, nr 11 (orkiestracja: Walter Mnatsakanov)

ENGELBERT HUMPERDINCK
Preludium do opery „Jaś i Małgosia”

JOHN WILLIAMS
Utwór „Hedwig’s Theme” z filmu „Harry Potter”

IGOR STRAWINSKI
Piekielny Taniec Poddanych Czarownika Kościeja, Kołysanka i Finał z opery „Ognisty ptak“. Suita baletowa (wersja z roku 1919)

WYKONAWCY

ORKIESTRA: FILHARMONICY WIEDEŃSCY
(Vienna Philharmonic / Wiener Philharmoniker)
To jedna z najlepszych orkiestr na świecie, dla wielu najlepsza. Popularyzują wiedeńską muzykę na całym świecie, grając koncerty zarówno w Wiedniu, jak i w innych miastach na całym świecie, a także poprzez transmisje Koncertów Noworocznych oraz Koncertów Nocy Letniej.
Doroczny Koncert Nocy Letniej Filharmoników Wiedeńskich odbędzie się w wyjątkowym otoczeniu ogrodu pałacowego Schönbrunn w Wiedniu w czwartek 25 maja 2017 roku. Wydarzenie to przyciąga co roku ok. 100 000 osób. Wstęp na nie jest bezpłatny. Filharmonicy Wiedeńscy po raz kolejny dostarczą mieszkańcom Wiednia – i nie tylko – wyjątkowych przeżyć muzycznych.

DYRYGENT: CHRISTOPH ESCHENBACH
Urodzony we Wrocławiu pianista i dyrygent Christoph Eschenbach jest mistrzem cenionym przez wszystkie duże orkiestry oraz zespoły operowe na świecie. Od 2010 r. piastuje stanowisko dyrektora centrum kulturalnego John F. Kennedy Center for the Performing Arts oraz orkiestry National Symphony Orchestra w Waszyngtonie. Christoph Eschenbach w trakcie swojej kariery prowadził także Tonhalle-Orchester Zürich (1982-86), Houston Symphony Orchestra (1988-99), Ravinia Festival (1994-2003) oraz Philadelphia Orchestra (2003-08).

SOLISTKA: Renée Fleming
Amerykańska śpiewaczka operowa (sopran) i jazzowa. Jest solistką największych oper na świecie, m.in. Metropolitan Opera w Nowym Jorku, Royal Opera House w Londynie i La Scali w Mediolanie. Laureatka wielku prestiżowych nagród, m.in. Grammy w 1999 r.

Transmisja na żywo koncertu z Pałacu Schönbrunn w Wiedniu


25 maja 2017 r., godz. 20:30

Ogród Dolny Zamku Królewskiego / Arkady Kubickiego w Warszawie

Wstęp wolny

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.