VeggieWorld Warszawa

VeggieWorld Warszawa.

W dniach 12-13 maja 2018 roku w Warszawie przy ul. Mińskiej 65 odbędzie się pierwsza polska edycja VeggieWorld, największych i najstarszych targów w Europie promujących roślinny styl życia. VeggieWorld to otwarta platforma inspiracji i edukacji, pełna wystawców, wykładów, warsztatów oraz spotkań z najciekawszymi ludźmi związanymi z wegańskim stylem życia w Polsce i na świecie. Międzynarodowe targi VeggieWorld organizuje ProVeg przy współpracy z Fundacją Viva!

PROGRAM Targów – klik

Idea
VeggieWorld jest najważniejszym wegańskim wydarzeniem, które organizowane jest już
w 14 europejskich miastach, takich jak Paryż, Barcelona, Bruksela, Zurych, Londyn, Monachium
czy Berlin. Od pierwszych edycji targi są tłumnie oblegane. Średnia liczba odwiedzających to około 8000 osób. Teraz VeggieWorld mają szansę stać się najmodniejszym i największym wydarzeniem również w Warszawie!

Celem VeggieWorld jest promocja roślinnego stylu życia: pysznego jedzenia, nowoczesnej mody
i kosmetyków. Dlatego nasze wydarzenie kierujemy nie tylko do wegan czy wegetarian. Zapraszamy na nie wszystkich, którzy chcą lepiej poznać wegańskie produkty, odkryć nowe marki, bezpośrednio porozmawiać z ekspertami czy wystawcami albo spróbować pysznej kuchni roślinnej, którą oferujemy podczas każdej edycji targów –
mówi Patricia Homa, dyrektor polskiej filii ProVeg, organizatora VeggieWorld.

W Polsce stale wzrasta zainteresowanie zdrowym odżywianiem oraz rośnie liczba wegetarian
i wegan. Już w roku 2013, według Badań Instytutu Opinii Publicznej Homo Homini przeprowadzonych na zlecenie Light Box, w Polsce żyło ponad milion wegetarian i wegan. Zaś Warszawa po Berlinie i Los Angeles uznana została za 3-cie najprzyjaźniejsze weganom miejsce.

Program

Przez dwa majowe dni organizatorzy oddadzą do dyspozycji odwiedzających niebanalną przestrzeń na warszawskiej Pradze, w której powstanie część wystawowa z topowymi markami – począwszy od wegańskiej żywności, odzieży i kosmetyków aż po usługi.


Już dziś widzimy duże zainteresowanie targami. Cieszy nas, że zgłaszają się do nas nie tylko firmy
z kraju, ale też nowe koncepty z zagranicy, które pragną przedstawić swoją ofertę polskim konsumentom
– mówi Joanna Lotkowska, koordynator VeggieWorld w Warszawie.

Uzupełnieniem powierzchni wystawowej będzie multimedialna strefa pokazowa i część wykładowa poświęcona zdrowemu odżywianiu, kosmetykom, modzie i stanowiąca doskonałe miejsce do dyskusji wokół roślinnego stylu życia.

W wydarzeniu wezmą udział znani blogerzy i influencerzy, a jego gwiazdą będzie dr Melanie Joy, absolwentka Harvardu, psycholog i aktywistka, którą pokochały media na całym świecie. Jej książkę „Dlaczego kochamy psy, jemy świnie i zakładamy krowy” za przełomową uznała sama Ellen DeGeneres a nawiązujący do niej TED talk,  jest już niemal kultowy w social media: https://youtu.be/o0VrZPBskpg

Wstęp na imprezę jest płatny. Cena biletu online – 10 zł, na miejscu – normalny: 15 zł, ulgowy (uczniowie, studenci, osoby niepełnosprawne, seniorzy z okazaniem legitymacji) – 10 zł.

Dzieci do 14 r.ż. wchodzą za darmo.

Zapraszamy do śledzenia najnowszych informacji na temat 1. edycji VeggieWorld Warszawa na profilu wydarzenia:  https://www.facebook.com/events/285524708642769/

Organizator:

ProVeg jest międzynarodową organizacją, działającą na rzecz budowania świadomości żywieniowej, zabiegającą o ograniczenie spożycia produktów odzwierzęcych o 50% do 2040 roku. W kwietniu 2017 r. ProVeg rozpoczął swoją działalność w pięciu różnych krajach – w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Polsce, Holandii i Niemczech. Jest to światowy ruch, który chce otworzyć ludzi na roślinny styl życia budując w nich świadomość pięciu dobrych powodów (5 PRO), dla których warto zmienić nawyki żywieniowe. Są to: zwierzęta, zdrowie, środowisko, sprawiedliwość i smak.


Współorganizator:
Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva!
od 15 walczy o poprawę losu zwierząt
w Polsce. Viva! prowadzi kampanie informacyjne, interweniuje w przypadkach znęcania się nad zwierzętami, a od 2012 opiekuje się Schroniskiem w Korabiewicach w którym mieszkają uratowane  psy, koty, świnie, konie, kozy, krowy i lisy.


Sobota-niedziela, 12-13 maja, godz. 10-18.00
Mińska 65 w Warszawie

Dojazd

Tramwaje

3, 6, 9, 22, 24, 26 – przystanek Gocławska – po wyjściu z tramwaju idź w kierunku ul.Gocławskiej, następnie skręć w nią. Idąc prosto, dojdziesz do ulicy Mińskiej, skręć w nią w prawo. Wejście na teren kompleksu Mińska 65 znajduje się u zbiegu ulic Mińskiej i Chodakowskiej, naprzeciwko stacji paliw.

Autobusy

123, 173, 202 – przystanek Mińska – po wyjściu z autobusu skręć w ul. Chodakowską. Wejście na teren kompleksu Mińska 65 znajduje się naprzeciwko stacji paliw.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.