V Jubileuszowa Bitwa Tenorów na Róże

Bitwa Tenorów na róże to koleżeńska rywalizacja 4 znakomitych Tenorów, którzy walczą o sympatię publiczności i platynową różę. Bitwa Tenorów na róże to popis talentu i wybitnych umiejętności artystów muzyki operowej i operetkowej. Śpiewacy walczą o tytuł najlepszego tenora, a inspiracją jest dla nich niedościgniony Jan Kiepura. Obecna edycja jest już V jubileuszową edycją formatu.

W V Jubileuszowej Bitwie Tenorów po raz pierwszy zostanie przyznana brylantowa róża. Otrzyma ją tenor, który otrzyma najwięcej róż od publiczności. Róże są wyrazem uznania a jednocześnie głosem w tej koleżeńskiej rywalizacji.

W V jubileuszowej edycji Bitwy Tenorów na róże wystąpią zwycięzcy poprzednich pojedynków : Tomasz Kuk, Emil Ławecki, Wojciech Sokolnicki, Tomasz Tracz.
Tenorom będą towarzyszyły śpiewaczki operowe, które wykonają z tenorami porywające duety jak również zaprezentują się w swoich popisowych partiach:
Kamila Cholewińska-Lendzion, Maria Domżal, Joanna Moskowicz, Alicja Węgorzewska.
W programie koncertu każdy tenor wykona wybraną arię operową, pieśń neapolitańską oraz duet z Divą operową. Usłyszymy również wspólny występ tenorów gdzie będą mogli wykazać się niezwykłym kunsztem i biegłością techniczną.

Podczas koncertu zaplanowana jest również kolejna bitwa – tym razem na smyczki. Popis znakomitej wirtuozerii dadzą wybitni skrzypkowie Vadim Brodski i Bogdan Kierejsza.

Artystom towarzyszyć będzie Orkiestra Filharmoników Olsztyńskich pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego.
Koncert poprowadzą Alicja Węgorzewska i Tomasz Tylicki.

30 listopada 2018, godz. 20:00

Bilety 90 zł – ewejsciowki.pl

FB-klik

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.