V Festiwal Filmowy Świat Maklaka i jego przyjaciół

Konstanciński Dom Kultury zaprasza na V Festiwal Filmowy Świat Maklaka i Jego Przyjaciół, na którym nie będzie nudy! Będzie się działo, i to sporo! Przegląd kina niezależnego młodych filmowców, kultowe filmy Maklaka, spotkania z udziałem m.in. Kingi Dębskiej, Tomasza Raczka, Marka Piwowskiego, Olgi Bołądź oraz Gala Finałowa i koncert Czesław Śpiewa Solo.  Na Festiwalową publiczność czeka też potańcówka w stylu PRL, spacer „Filmowy Konstancin” i warsztaty filmowe dla młodzieży.

Festiwal jest poświęcony Maklakowi – Zdzisławowi Maklakiewiczowi oraz jego przyjaciołom: wybitnym aktorom, reżyserom, ikonom polskiego filmu i sceny oraz wszystkim twórcom kina, których łączy charakterystyczne, ironiczne poczucie humoru i dystans do świata. Festiwal przyciąga do Konstancina-Jeziorny zarówno młodych twórców, jak i gwiazdy polskiego kina, wśród których znaleźli się, m.in. Janusz Kondratiuk, Jerzy Gruza, Marek Piwowski, Zbigniew Buczkowski, Krzysztof Kowalewski, Bożena Stachura, Iga Cembrzyńska, Ewa Szykulska, Arkadiusz Jakubik, Krzysztof Materna czy Olgierd Łukaszewicz. W programie tegorocznej jubileuszowej V edycji Festiwalu projekcjom również towarzyszyć będą spotkania z twórcami: Kingą Dębską, Markiem Piwowskim, Olgą Bołądź, Agnieszką Elbanowską i Piotrem Trojanem. Wydarzeniem specjalnym towarzyszącym Gali Festiwalu będzie koncert Czesława Mozila.

W sobotę na Festiwalową publiczność czekają pokazy filmów Studia Munka i filmów konkursowych – finałowa 9 uznana przez Jury za produkcje najlepiej oddające „ducha Maklaka”. Program został zaplanowany tak, by mogły w nim uczestniczyć całe zainteresowane kinem rodziny. Na młodzież (12 +) czekają warsztaty filmowe, podczas których poznają tajniki tworzenia krótkich filmów na smartphonach (zapisy). Niezależnie od wieku na gości festiwalowych czeka spacer „Filmowy Konstancin” (zapisy), który poprowadzi Adam Zyszczyk, a wieczorem potańcówka w klimacie PRL-u w altanie w Parku Zdrojowym.

W niedzielę w programie pokazy filmów Studia Munka i spotkania z ich reżyserami m.in. Olgą Bołądź (reżyserka filmu „Alicja i Żabka”) oraz Piotrem Trojanem (reżyserem filmu „Synthol”). O polskiej komedii dyskutować będą Kinga Dębska, Jerzy Kapuściński, Stanisław Pieniak i Agnieszka Elbanowska. Rozmowę poprowadzi Tomasz Raczek. Festiwal zakończy Gala Finałowa i koncert Czesław Mozil Solo.

Jak uczestniczyć w V Festiwalu Filmowym Świat Maklaka

Zapraszamy do Hugonówki wszystkich kinomanów i nie tylko, którzy chcieliby poczuć tego wyjątkowego ducha „Świata Maklaka”.

Konstanciński Dom Kultury Hugonówka

  1. Mostowa 15

05-510 Konstancin-Jeziorna

Bilety na Galę Finałową i koncert Czesław Mozil Solo do nabycia na hugonowka.pl i w kasie KDK Hugonówka.

Na pozostałe wydarzenia wstęp wolny, na warsztaty dla młodzieży i spacer „Filmowy Konstancin” obowiązują zapisy (tel. 22 484 20 20)

Program

Piątek, 23.09.2022

19:30 Spotkanie z Markiem Piwowskim

20:00 Maraton Filmowy Maklaka

  • „Jak to się robi”
  • „Wniebowzięci”
  • „Rejs”

Sobota, 24.09.2022

12:00 Pokazy filmów konkursowych i filmów Studia Munka

14:00 Warsztaty filmowe dla młodzieży (zapisy)

17:00 Spacer „Filmowy Konstancin” (zapisy)

19.00 Potańcówka w klimacie PRL

Niedziela, 25.09.2022

12:00 Pokazy filmów konkursowych i filmów Studia Munka

15:00 Spotkanie z Olgą Bołądź i Piotrem Trojanem

16:00 Rozmowy wokół polskiej komedii z udziałem Kingi Dębskiej, Stanisława Pieniaka, Edyty Markiewicz-Brzozowskiej i Agnieszki Elbanowskiej. Rozmowę prowadzi Tomasz Raczek.

19:00 Gala Finałowa i koncert Czesław Mozil Solo „Małe piwko z korzeniami”

21:00 Pokaz zwycięskiego filmu V edycji Festiwalu

Miejsce: Konstanciński Dom Kultury, ul. Mostowa 15     

Szczegóły na hugonowka.pl, festiwalmaklaka.pl oraz na profilach FB/Konstanciński Dom Kultury i FB /swiatmaklaka

Organizator: Konstanciński Dom Kultury

Partnerem Festiwalu Filmowego Świat Maklaka i Jego Przyjaciół jest Studio Munka.

źródło: materiały prasowe

Reklama