Ursynowska zbiórka dla dzieci z Michałowa

Ursynowski ratusz organizuje zbiórkę dla uchodźców. W najbliższy weekend, 30-31 października w trzech lokalizacjach na terenie dzielnicy zbierane będą ubrania i inne rzeczy, które trafią do gminy Michałowo na Podlasiu. Punkty zbiórki będą czynne w sobotę i niedzielę w godzinach od 12.00 do 18.00.
Wolontariusze, radni oraz pracownicy urzędu będą przyjmować tylko określone dary rzeczowe w następujących lokalizacjach:
  • budynek Urzędu Dzielnicy Ursynów (al. KEN 61)
  • Miejsce Aktywności Lokalnej (ul. Kajakowej 12b)
  • Miejsce Aktywności Lokalnej (ul. Kłobuckiej 14)
Zbieramy tylko naprawdę potrzebne rzeczy:
kurtki zimowe, dresy, ciepłe rękawiczki, zimowe buty (ubrania dla dzieci i dorosłych), mleko w proszku (Bebilon 1 i 2), butelki do mleka, kaszki dla dzieci, jednorazowe pieluchy, chusteczki nawilżające, krem na odparzenia (Sudocrem), orzechy i bakalie w zamkniętych opakowaniach, batony, czekolady, wafle ryżowe, ogrzewacze do rąk, koce termoizolacyjne i powerbanki.
Organizatorzy weekendowej zbiórki proszą, aby wśród przekazywanych darów znajdowały się tylko te z listy, zaś ubrania były w dobrym lub bardzo dobrym stanie.
Dary od mieszkańców Ursynowa zostaną przetransportowane do gminy Michałowo w pierwszych dniach listopada. Zbiórka prowadzona będzie pod hasłem „Dla dzieci z Michałowa i ich rodziców. Zbiórka dla uchodźców”.
Z pomysłem udzielenia pomocy cudzoziemcom walczącym o życie na polsko-białoruskiej granicy wyszły Magdalena Wysokowska pracująca w Wydziale Kultury ursynowskiego ratusza, Marzena Zientara z Dzielnicowego Ośrodka Kultury oraz radna Olga Górna. Inicjatywę podchwycił zastępca burmistrza odpowiedzialny za pomoc społeczną.
Inicjatorki sobotnio-niedzielnej akcji nawiązały kontakt z organizacjami pozarządowymi, których przedstawiciele są obecni w pasie przygranicznym oraz z władzami gminy Michałowo. Ich celem jest zorganizowanie zbiórki precyzyjnie odpowiadającej na bieżące potrzeby
Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.