Urodziny Placu Wilsona 2022

96. Urodziny Placu Wilsona

Rada i Zarząd Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy zapraszają na Urodziny Placu Wilsona!

Tegoroczne obchody będą wyjątkowe – będziemy wspólnie świętować przez dwa dni: 17 i 18 września w dwóch miejscach – w Parku Żeromskiego i w Forcie Sokolnickiego! 

17 września, sobota – Park Żeromskiego

Startujemy o 13:00, kwadrans później o dobry humor naszych najmłodszych zadba „Mały Teatrzyk”. Jak tego dokona? Poprzez niesamowite pokazy, warsztaty plastyczne, gry zręcznościowe oraz zabawy taneczno-ruchowe. Będzie się działo! Uśmiechy „od ucha do ucha” artyści będą pielęgnować w kolejnych wejściach o godz. 14:30 i 15:30.
O godz. 15:00 na scenie pojawi się smok… dokładnie „Cmok.smok”. To autorska wersja popularnej bajki o smoku wawelskim przygotowana przez Teatr Scena 96. Jak sprawić by kolorowy świat nie został pożarty przez smutek, brzydotę i złe emocje? Zapraszamy, na pewno znajdzie się rozwiązanie!
Co powiecie na wspólne widowisko uliczne? O 16:00 grupa Muzikanty poprzez spektakl „Tank” postara się przenieść nas w świat teatru ulicznego, happeningu i bazującego na live loopingu – koncertu. Wspólnie stworzymy fantastyczne widowisko – zbudujemy żoliborski bezalkoholowy browar!
Jeśli urodziny, to oczywiście tort! Tak, MEGA tort urodzinowy, który wjedzie o 16:45, zrobi dla nas zaprzyjaźniona cukiernia A.Blikle. Będzie duży i smaczny , dla każdego powinno wystarczyć…
Gdy nasze dzieci będą już ubawione, a nasze brzuchy urodzinowym tortem i watą cukrową wypełnione – na scenie pojawi się pierwsza gwiazda wieczoru – Ramona Rey! Będzie manamowo, bo Ramona zaprezentuje autorskie interpretacje utworów Kory i Maanamu. „Cykady na Cykladach”, „Kocham Cię a kochanie moje”, „Nie poganiaj mnie bo tracę oddech”, to tylko niektóre utwory, które artystka wykona wraz z Michałem Szczerbcem, akompaniującym jej na gitarze. Na ten wyjątkowy występ zapraszamy o 18:00!
Po krótkiej przerwie, podczas której zapewnimy wyjątkowe konkursy dla naszych mieszkańców – odpalimy prawdziwą bombę! O 20:00 po raz pierwszy na Żoliborzu wystąpi Janusz Walczuk. Ten wychowany w naszej dzielnicy raper postara się porwać widownię i wystrzelić w orbitę. W jego ostatnim albumie znalazły się gościnki m.in. od takich artystów jak: Jan-Rapowanie, Young Leosia, Białas, Garson, Levvska czy Kacha. Jako producent Janusz Walczuk pracował m.in. dla Maty, Bedoesa i Lanka, Jana-Rapowanie i Nocnego. Można śmiało powiedzieć, że będzie się działo, bo Żoli to jego Dzielnia!
Równolegle w godzinach od 13:00 do 18:00 zapraszamy na stoiska i wyjątkowe warsztaty, które zorganizują nasi Partnerzy. Całą moc atrakcji dla wszystkich – tych małych i tych dużych – zapewnią nasze kultowe strefy:

Strefa kulinarna:
Bezpłatne:
– gotowanie z Kołem Gospodyń Wiejskich z Rossosza wraz z degustacją
– tort urodzinowy A. Blikle
– wata cukrowa dla dzieci
– Warszawska Kranówka
Odpłatne:
– V Żoliborski Festiwal Street foodu
– Domowa spiżarnia z Podlasia
Strefa zdrowia:
– pomiar ciśnienia, glukozy, tkanki tłuszczowej
– porady dot. Zdrowego stylu życia
– kursy udzielania pierwszej pomocy
– badanie słuchu
Strefa bezpiecznego kierowcy:
– symulator dachowania
– symulator jazdy
– symulator zderzenia
– gry i konkursy z alkogooglami
Strefa historyczna:
– konkursy wiedzy o Powstaniu Warszawskim
– wykłady, prelekcje i konkursy nt. Prezydenta Wilsona
Strefa działań kreatywnych:
– zabawy „Roboty z Placu Wilsona” – Mój Przyjaciel Robot
– gry planszowe i zabawy dla dzieci
– gry plenerowe
– budowa drewnianej makiety Placu Wilsona
– kącik szachowy
– malowanie tkanin
– makrama
– warsztaty z sitodruku
– tworzenie rękodzieł, plecenie kwiatów
– wystawa prac seniorów
Strefa dla dzieci:
– czytanie bajek na trawie
– dmuchańce
– bajkostwory
– eurobungee
– malowanie buziek dzieciom, tatuaże
– kolorowanki
– tworzenie pamiątkowych przypinek, zakładek
– pokaz baniek mydlanych
– loterie fantowe
– pokazy Karate

Strefa koncertowa:
– Ramona Rey
– Janusz Walczuk
To nie wszystko! To dopiero…dzień pierwszy!

18 września, niedziela – Fort Sokolnickiego

Więcej informacji FB-klik

Więcej informacji wkrótce: https://zoliborz.um.warszawa.pl/


Przeczytaj też:

Wydarzenia w Warszawie weekend – klik