Uroczystość – zostań w domu, nie wychodź z teatru

Po raz pierwszy online – “Uroczystość” w reżyserii Grzegorza Jarzyny.

Spektakl opowiada o rodzinnych dramatach, nieporozumieniach i tajemnicach. Zapraszamy do TR Online w ramach akcji “Zostań w domu, nie wychodź z teatru!”. Więcej o spektaklu poniżej!

O „UROCZYSTOŚCI”

Co się stanie, kiedy na jaw wyjdzie mroczna, rodzinna tajemnica? Co, jeśli stanie się to podczas uroczystości 60. urodzin ojca – głowy rodziny? I jeśli to właśnie ojciec znajdzie się w centrum podejrzeń?

„Uroczystość” Grzegorza Jarzyny w bezkompromisowy sposób odsłania ciemne kulisy rodzinnych związków, balansując pomiędzy tragedią i farsą. To trzymająca w napięciu historia walki o prawdę, którą każdy musi stoczyć sam.

Przełomowy spektakl Jarzyny oparty jest na głośnym filmie „Festen” Thomasa Vintenberga i Mogensa Rukova, pierwszym i najlepszym obrazie duńskiej Dogmy. Występuje czołówka polskich aktorów filmowych i teatralnych: obok Andrzeja Chyry i Jana Peszka m.in. Magdalena Cielecka, Aleksandra Popławska, Marek Kalita, Ewa Dałkowska, Katarzyna Herman, Zygmunt Malanowicz, Adam Woronowicz.

Od premiery w 2001 roku spektakl prezentowany był na najważniejszych międzynarodowych festiwalach, m.in. w
Niemczech, Austrii, Francji, Serbii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Izraelu i Nowym Jorku.

reżyseria i opracowanie muzyczne: Grzegorz Jarzyna
przekład: Elżbieta Frątczak-Nowotny
adaptacja sceniczna: Bo Hr. Hansen
scenografia: Małgorzata Szczęśniak
kostiumy: Magdalena Maciejewska
muzyka: Paweł Mykietyn, Piotr Domiński
choreografia: Iwona Olszowska
reżyseria światła: Piotr Pawlik, Jacqueline Sobiszewski

W nagranym spektaklu występują: Andrzej Chyra, Jan Peszek, Ewa Dałkowska, Adam Ferency, Marek Kalita, Roma Gąsiorowska, Danuta Stenka, Danuta Szaflarska, Zygmunt Malanowicz, Lech Łotocki, Magdalena Kuta, Katarzyna Warnke, Jan Dravnel, Aleksandra Popławska, Redbad Klijnstra, Marek Kępiński, Wojciech Kalarus, Stanisław Sparażyński, Christian Emany, Marcin Mazurek, Aleksandra Stępowska, Jakub Adamus.

——————–

BUDUJ Z NAMI SCENĘ ON-LINE TR WARSZAWA

#ZostańWDomu, nie wychodź z teatru! to akcja zainicjowana przez zespół TR Warszawa. Jej celem jest reakcja na obecną sytuację epidemiologiczną. Liczba osób zainteresowanych kolejnymi pokazami online utwierdza nas w przekonaniu, że takie działania są bardzo potrzebne! Dzięki pokazom online naszych spektakli z napisami w języku polskim i angielskim, widzki i widzowie z Polski i zagranicy będą mogli zobaczyć propozycje repertuarowe TR Warszawa. Co tydzień prezentujemy kolejne spektakle z naszego repertuaru.

Dowiedz się, jak możesz dołączyć do budowania sceny online TR Warszawa. Więcej informacji na stronie:
https://niewychodzzteatru.trwarszawa.pl/darowizna


Pokaz odbędzie się na Facebook Live TR Warszawa i Vimeo 30 maja o godzinie 20.00.
Czas trwania: ok. 2 godziny.

Spektakl będzie można zobaczyć jednorazowo (do godz. 23:59), więc zachęcamy do spędzenia tego wieczoru z zespołem TR Warszawa!

Polskie i angielskie napisy dostępne na Vimeo. English closed captions available on Vimeo.

SPOTKANIE Z TWÓRCAMI I AKTORAMI NA FB LIVE

Zaraz po spektaklu, w sobotę (30 maja) o 22:30 zapraszamy na spotkanie z twórcami i twórczyniami spektaklu „Uroczystość”, które odbędzie się na żywo, na Facebook Live TR Warszawa.

—————–

WARSZTATY OTWARTE ONLINE

1 czerwca (poniedziałek) o godz. 17:00 zapraszamy na Warsztaty Otwarte – porozmawiajmy o spektaklach on-line.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.